Trwa ładowanie...
d2pokip
d2pokip

Ronson sprzedał 206 lokali netto w I kw., podtrzymał cel min. 900 w całym br.

Warszawa, 06.04.2016 (ISBnews) - Ronson sprzedał netto 206 lokali w I kwartale 2016 r., co oznacza wzrost o blisko 11% r/r. Dotychczasowe wyniki są tym samym zgodne z rocznym planem, który zakłada sprzedaż na poziomie co najmniej 900 lokali, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pokip

W styczniu br. Ronson sprzedał 46, w lutym 82, a w marcu 78 lokali, co łącznie daje 206 sprzedanych mieszkań w I kw. wobec 186 w tym samym okresie przed rokiem.

Spółka podała, że w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku najwięcej nabywców znalazły mieszkania w warszawskich projektach Espresso - 59 sztuk i City Link - 33 sztuki. Na wysokie wyniki sprzedaży wpłynęła również duża popularność poznańskiej inwestycji Kamienica Jeżyce, w której w pierwszym kwartale nabywców znalazło 36 lokali. W pierwszych trzech miesiącach roku Ronson rozpoczął budowę czwartego etapu Espresso w Warszawie i trzeciego etapu poznańskiej inwestycji Młody Grunwald, której sprzedaż ruszyła w marcu bieżącego roku.

"Z powodzeniem zwiększamy skalę naszej działalności i realizujemy założenia planu na 2016 rok, czego dowodem jest sukcesywny wzrost wyników sprzedaży. Naszym celem w perspektywie całego roku jest przekroczenie poziomu 900 sprzedanych lokali. Chcemy to osiągnąć dzięki zróżnicowanej ofercie oraz planom jej rozszerzania w ciągu roku o kolejne projekty. Już w ciągu najbliższych tygodni wprowadzimy do sprzedaży czwarty etap warszawskiej inwestycji Espresso" - powiedział dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development Andrzej Gutowski, cytowany w komunikacie.

d2pokip

Dodał, że spółka liczy, iż na wyniki sprzedażowe w kolejnych miesiącach wpłynie planowane wprowadzenie do oferty dwóch nowych projektów w połowie tego roku, tj. Novej Królikarni na Mokotowie i inwestycji przy ul. Marywilskiej na Żeraniu.

W I kwartale 2016 r. Ronson przekazał klucze do 105 lokali. Zdecydowaną większość stanowiły lokale przekazane w drugim etapie niskomarżowego projektu Młody Grunwald w Poznaniu (65 sztuk), którego budowa zakończyła się w listopadzie ubiegłego roku.

"Mała liczba i niska wartość przekazanych mieszkań będzie miała bezpośredni wpływ na przychody rozpoznane w pierwszym kwartale, przy czym wyniki w perspektywie całego roku zapowiadają się dla Ronsona znakomicie" - podano także.

Spółka w 2016 r. planuje bowiem przekazanie kluczy do ponad 1000 mieszkań, co powinno przełożyć się na znacznie lepsze wyniki finansowe niż w ubiegłym roku, kiedy to Ronson przekazał klucze do blisko 700 lokali. Bazą do tego będzie zakończenie budowy 7 inwestycji, obejmujących 1054 lokale.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. sprzedał 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.

(ISBnews)

d2pokip

Podziel się opinią

Share
d2pokip
d2pokip