Trwa ładowanie...

Rosja i Ukraina podpisały umowę ws. tranzytu ropy

Rosja i Ukraina podpisały umowę w sprawie tranzytu ropy. Określa ona warunki transportu rosyjskiej ropy przez Ukrainę do krajów Unii Europejskiej w nadchodzącym roku.

Rosja i Ukraina podpisały umowę ws. tranzytu ropyŹródło: Jupiterimages
d4jz5t5
d4jz5t5

Ukraiński koncern Naftogaz poinformował, że Rosja zgodziła się na 30-procentowy wzrost taryfy za tranzyt ropy przez Ukrainę.

Poinformował o tym rosyjski ITAR-TASS, powołując się na przedstawiciela ukraińskiego operatora sieci transportu ropy UkrTransNafta.

Moskwa i Kijów co roku podpisują umowę o tranzycie ropy na kolejne 12 miesięcy. Wczoraj rosyjskie władze poinformowały Unię Europejską o problemach z zawarciem porozumienia. Spór dotyczył ustalenia gwarantowanej ilości surowca, mającej popłynąć gazociągiem.

Zdaniem Urszuli Cieślak, analityka biura Reflex, podniesienie stawki za tranzyt przez Ukrainę nie będzie miało raczej większego wpływu na ceny paliw w Polsce.

- Aby dokładnie określić, jaki to może mieć wpływ na ceny paliw, musielibyśmy wiedzieć, jaki udział w końcowej cenie ropy, mają opłaty tranzytowe - tłumaczy. Jej zdaniem jednak nie jest on wielki.

d4jz5t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jz5t5