Trwa ładowanie...

Rosja uderza w McDonalda. Hamburgery będą nielegalne?

Rosyjska agencja ochrony konsumentów złożyła wniosek do sądu o wprowadzenie zakazu sprzedaży niektórych produktów McDonalda - informuje agencja Reutera.

Share
Rosja uderza w McDonalda. Hamburgery będą nielegalne?Źródło: AFP GREG_WOOD
d13nwc1

Agencja powołuje się na słowa rzecznik prasowej, która potwierdziła, że taki wniosek wpłynął do moskiewskiego sądu. Regionalny oddział agencji Rospotriebnadzor zaapelował o wprowadzenie zakazu produkcji i sprzedaży niektórych produktów ze względu na "nieodpowiednie parametry fizyko-chemiczne".

O jakie produkty chodzi? Na liście znalazły się Royal Cheeseburger, Filet-o-Fish, Cheeseburger i Chicken Burger, a także lody i shaki. Zagrożenie nie dotyczy natomiast sztandarowej kanapki McDonalda - Big Maca.

Rospotriebnadzor poinformował o pozwie w piątek na swej stronie internetowej, wskazując na wyniki kontroli, przeprowadzonej w dwóch restauracjach McDonald's w Wielkim Nowogrodzie. Kontrola miała wykazać, że niektóre potrawy były "skażone mikrobami", a wartość kaloryczna kilku innych dwu-, bądź trzykrotnie przewyższała rosyjskie normy.

d13nwc1

W pozwie zażądano uznania, że sprzedaż w sieci McDonald's żywności nie odpowiadającej przepisom jest nielegalna. Restauracje, skontrolowane w Wielkim Nowogrodzie mają zostać ukarane grzywną wysokości 70 tysięcy rubli (2,1 tys. USD).

McDonald wydał oświadczenie, że nie otrzymał żadnych skarg od agencji ochrony konsumentów i nie posiada żadnych informacji na temat wniosku sądowego. Poinformował również, że żywność była przygotowywana zgodnie z rosyjskimi przepisami.

W Rosji działa ok. 400 restauracji sieci McDonald's, dzięki czemu kraj ten stanowi dla niej jeden z najważniejszych rynków na świecie. Obecne działania rosyjskiej administracji mogą stanowić odpowiedź na zamknięcie przez sieć McDonald swoich restauracji na Krymie po zajęciu tego terytorium przez Rosję.

d13nwc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13nwc1
d13nwc1