Trwa ładowanie...
ycipk-1mjqw3

Rossmann. Oszuści rozsyłają ankiety, które mają zapewniać promocje. Uważaj na takie wiadomości

Znajomy wysłał ci wiadomość na Messengerze, że otrzymasz bon promocyjny do Rossmanna, jeżeli wypełnisz ankietę? Nie wchodź w podany link, bo jest to wirus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rossmann ostrzega swoich klientów przez oszustami.
Rossmann ostrzega swoich klientów przez oszustami. (Shutterstock.com, Fot: WP.PL)
ycipk-1mjqw3

Wraca ponownie problem ataków phishingowych – czyli takich, w których oszuści podszywają się pod dany podmiot i oferują jakieś korzyści, za wejście w podany link w wiadomości. Tym razem ofiarą padł Rossmann, który ma rzekomo oferować bony rabatowe za wypełnienie ankiety na podanej stronie.

Szybkie spojrzenie jasno wskazuje, że podany link nie ma nic wspólnego z oficjalną witryną sieci – adres oszustów bowiem zawiera rozwinięcie ".eu", natomiast oficjalna strona Rossmanna: ".pl".

Taką wiadomość otrzymują ofiary od swoich znajomych:

ycipk-1mjqw3
WP.PL
Podziel się

Oprogramowanie jest o tyle perfidne, że "przejmuje kontrolę" nad kontem poszkodowanego i rozsyła wskazaną znajomość dalej, bez wiedzy posiadacza konta. Wirusy tego typu mogą służyć np. wyłudzeniu naszych poufnych danych (przy wypełnieniu ankiety). W skrajnych przypadkach za nimi kryć się może oprogramowanie, które instaluje się na naszym komputerze i śledzi wszelkie nasze poczynania, żeby np. przejąć hasła dostępu do konta bankowego.

Sprawdź "Czy to się opłaca": Czy "zgrzeszyć" i zjeść pudding z 5 łyżeczkami cukru? Sprawdziliśmy

ycipk-1mjqw3

"Informujemy, że nasza firma nie prowadzi wysyłki SMS-ów, w których klienci są proszeni o kliknięcie w podejrzany link by np. odebrać nagrodę lub rzekomą przesyłkę od Rossmanna" – ostrzega firma w oficjalnym oświadczeniu.

Sprawdź: SMS od Poczty Polskiej? Nie otwieraj linka!

"Treść tych SMS-ów jest różna, na przykład: "Probowalismy sie z toba skontaktowac w sprawie twojej wygranej. Otrzymaj to tutaj : http: // ….." lub "Oczekująca przesyłka od Rossmanna dla Ciebie. Proszę sprawdzić szczegóły i potwierdzić: http://....., Nr. Przesyłki…..". Tego typu SMS-y nie pochodzą od Rossmann SDP sp. z o.o. i ostrzegamy aby nie klikać w umieszczony w nich link." – tłumaczy Rossmann.

Sieć jednocześnie przypomina, że jedyne konkursy i promocje organizowane przez firmę, są przedstawiane wyłącznie w gazetkach promocyjnych "Skarb", aplikacji Rossmann PL, na portalu www.rossmann.pl, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane.

ycipk-1mjqw3

Dowiedz się: Kopciuchy na celowniku. Ponad tysiąc kontroli w Krakowie

"Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa. Podejmujemy kroki, aby tego typu fałszywe informacje zostały zablokowane, tymczasem bardzo prosimy Państwa o ostrożność." – zaleca swoim klientom firma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mjqw3

ycipk-1mjqw3
ycipk-1mjqw3