Trwa ładowanie...

Rozlicz PIT z pomocą fiskusa na Dniach Otwartych

Już w najbliższą sobotę 5 kwietnia każdy, kto jeszcze nie rozliczył się z fiskusem, może liczyć na pomoc ze strony pracowników urzędów skarbowych. Ministerstwo Finansów organizuje dni otwarte.

Share
Rozlicz PIT z pomocą fiskusa na Dniach OtwartychŹródło: Fotolia, fot: whitelook
dpmllmw

Dni Oowarte organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji Szybki PIT, która ma na celu pomoc podatnikom w dokonaniu rocznego rozliczenia. Akcja skierowana jest do tych wszystkich, którzy nie mają możliwości odwiedzenia urzędu skarbowego w godzinach jego pracy w dni robocze.

Podatnicy, którzy przyjdą do swoich urzędów w tym dniu będą mogli uzyskać informacje dotyczące rocznego rozliczenia podatku dochodowego za 2013 rok, dowiedzieć się jakie są zasady korzystania z ulg i odliczeń podatkowych, jak również złożyć zeznanie.

W salach obsługi podatnika uruchomione zostaną specjalne stanowiska komputerowe, na których można będzie wypełnić i wysłać PIT przez Internet. Aby rozliczyć zeznanie roczne wystarczy zabrać dokumenty świadczące o uzyskanych przez nas dochodach, a jeśli chcemy skorzystać z ulg to również potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć.

dpmllmw

W akcjach nie biorą udziału jedynie wyspecjalizowane urzędy skarbowe.

W 2013 roku w dniu otwartym wzięło udział ponad 50 tys. osób.

Dodatkowo w Warszawie w sobotę 5 kwietnia w godzinach 10.00-18.00 oraz niedzielę 6 kwietnia od 10.00 do 16.00 pracownicy Ministerstwa Finansów i Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa Śródmieście pomogą wypełnić i przesłać przez Internet zeznania roczne podczas Dni Otwartych Narodowego Banku Polskiego.

MF zaprasza do siedziby Narodowego Banku Polskiego, wejście od strony Oddziału Okręgowego NBP, pl. Powstańców Warszawy 4.

Rodzice nie muszą zostawiać dzieci w domach. Dla milusińskich w ramach Dni Otwartych przygotowano wiele atrakcji.

Uwaga, jeśli chcesz skorzystać z pomocy pracowników skarbówki, nie zapomnij zabrać ze sobą zeszłorocznego PIT-a (z przychodami za 2012 rok). Jest on potrzebny do identyfikacji w systemie.

dpmllmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpmllmw
dpmllmw