Trwa ładowanie...
d2ix2op

Rozprawa w sprawie zdjęcia zabezpieczeń na akcjach Polkomtela odbędzie się 21 XI (popr.)

24.9.Warszawa(PAP) - Rozprawa w sprawie zdjęcia zabezpieczeń na
akcjach Polkomtela należących do TDC odbędzie się 21 listopada w
Sądzie Okręgowym w Warszawie - dowiedziała się...

d2ix2op
d2ix2op

24.9.Warszawa(PAP) - Rozprawa w sprawie zdjęcia zabezpieczeń na akcjach Polkomtela należących do TDC odbędzie się 21 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie - dowiedziała się PAP w Sądzie Okręgowym.

Zniesienie tych zabezpieczeń ma umożliwić sprzedaż przez TDC akcji operatora sieci Plus polskim akcjonariuszom, czyli KGHM, PKN, PGE i Węglokoksowi.

Początkowo rozprawa miała się odbyć 5 września, ale została przełożona z powodu choroby sędziego.

W maju TDC złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o zniesienie zabezpieczenia na akcjach Polkomtela. Zabezpieczenie, o które wnioskował brytyjski Vodafone, było bezpośrednim powodem, dla którego polscy akcjonariusze nie mogli dokupić akcji operatora sieci Plus od TDC.

d2ix2op

W 2006 roku polscy właściciele Polkomtela zaakceptowali ofertę duńskiego TDC, który proponował kupno 14,8 proc. akcji Polkomtela za 650,5 mln euro.

Vodafone, który był przeciwny tej transakcji, bojąc się zmarginalizowania roli w Polkomtelu, zaskarżył ją i skierował sprawę do Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu.

Pod koniec marca 2008 roku Trybunał wydał korzystny dla polskich akcjonariuszy wyrok umożliwiający przeprowadzenie transakcji zakupu 14,8 pakietu akcji Polkomtela.

Obecnie Vodafone, KGHM Polska Miedź, PKN Orlen, i TDC Mobile mają po 19,61 proc. akcji Polkomtela, PGE ma 17,56 proc., zaś pozostałe 4 proc. ma Węglokoks.

Według ostatnich informacji prasowych Vodafone chce zwiększyć swoje udziały w Polkomtelu.

Chęć sprzedaży pakietu akcji Polkomtela, po dokupieniu akcji od TDC, wielokrotnie deklarowali przedstawiciele PKN Orlen.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ ana/

d2ix2op
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ix2op