Trwa ładowanie...
d1fptxu

RPP obniży dziś stopy proc. o 25 pb, kolejne cięcie w XI wg analityków

[powtórzenie]
Share
d1fptxu

Warszawa, 08.10.2014 (ISBnews) - Kończące się dziś posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) najprawdopodobniej przyniesie decyzję o rozpoczęciu mini-cyklu luzowania polityki pieniężnej - wszyscy (17) ankietowani przez agencję ISBnews analitycy spodziewają się obniżki o 25 pb, choć niektórzy zwracają uwagę, że (mniejsza) część członków RPP będzie proponowała cięcie o 50 pb.

Na ostatnim posiedzeniu we wrześniu RPP utrzymała stopy procentowe na niezmienionych poziomach z główną stopą referencyjną wynoszącą 2,5% (co było zgodne z oczekiwaniami rynku), ale już wówczas przedstawiciele banku centralnego sygnalizowali, że rozpoczęcia luzowania polityki pieniężnej może nastąpić jeszcze przed planowaną na listopad publikacją projekcji inflacyjnej.

Według większości analityków, na koniec tego roku główna stopa może wynieść 2,0%, choć kilku analityków spodziewa się, że stop ta wyniesie 1,75%.

Dwudniowe posiedzenie RPP rozpoczęło się we wtorek, a decyzja zostanie ogłoszona w środę we wczesnych godzinach popołudniowych.

(ISBnews)

d1fptxu

Podziel się opinią

Share
d1fptxu
d1fptxu