Trwa ładowanie...
d1shoek

RPP podtrzymuje, że stopy NBP powinny być stabilne co najmniej do końca III kw.

09.04. Warszawa (PAP) - RPP podtrzymuje, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca III kw. 2014 r. - wynika z komunikatu po kwietniowym...

d1shoek
d1shoek

09.04. Warszawa (PAP) - RPP podtrzymuje, że stopy procentowestopy procentowe (Zobacz zmiany stopy referencyjnej NBP») powinny pozostać na obecnym poziomie co najmniej do końca III kw. 2014 r. - wynika z komunikatu po kwietniowym posiedzeniu.

"W ocenie Rady, w najbliższych kwartałach prawdopodobna jest kontynuacja stopniowej poprawy koniunktury, jednak presja inflacyjna pozostanie ograniczona. W związku z tym Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBPstopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie" - napisano w komunikacie po kwietniowym posiedzeniu RPP.

"Rada ocenia, że stopy procentowe NBPstopy procentowe NBP powinny pozostać niezmienione w dłuższym okresie, tj. co najmniej do końca trzeciego kwartału br." - dodano.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowestopy procentowe na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBPstopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 2,50 proc. w skali rocznej.

Na marcowym posiedzeniu Rada przedłużyła okres stabilizacji stóp procentowychstóp procentowych co najmniej do końca trzeciego kwartału bieżącego roku wobec końca II kwartału sygnalizowanego wcześniej.

W załączeniu plik z komunikatem po kwietniowym posiedzeniu RPP.(PAP)

fdu/ asa/

d1shoek
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1shoek