Trwa ładowanie...

Ruszyła produkcja nowego ciągnika Ursus

Linię produkcyjną nowych ciągników pod marką Ursus uruchomiła we wtorek w Lublinie spółka POLOT War fama SA. Nowe Ursusy mają być przeznaczone dla rolnictwa, w tym też do sadownictwa, ale również dla służb leśnych czy komunalnych.

Share
Ruszyła produkcja nowego ciągnika Ursus
d19rrqt

Podczas uroczystości pierwszy traktor o mocy 110 KM uruchomił prezydent Lublina Krzysztof Żuk. - Mamy początek odbudowy przemysłu motoryzacyjnego w Lublinie. I nie jest to mityczny zachodni inwestor, ale mamy polskiego inwestora ze znakomitą kadrą - powiedział Żuk.

W lubelskim oddziale spółki, zlokalizowanym na terenie dawnej fabryki samochodów, montowane będą najpierw ciągniki Ursus o mocy 110 M. Cena takiego ciągnika ma wynieść ok. 115 tys. zł netto.

Jeszcze w tym roku w Lublinie wyprodukowanych ma być kilkadziesiąt sztuk nowego Ursusa. - W przyszłym roku planujemy wyprodukowanie tysiąca traktorów - powiedział dyrektor generalny POLOT Holding Andrzej Zarajczyk.

d19rrqt

Jak podkreślił Zarajczyk, w Lublinie ma być produkowany ciągnik dobrej jakości, pod znaną i uznaną marką, w przystępnej cenie. Spółka planuje produkcję traktorów w różnych wersjach, od 50 KM do 160 KM i docelowo za trzy lata produkcja ma sięgać ok. 5 tys. sztuk rocznie nowego Ursusa. Traktor będzie oferowany w różnych modelach i wariantach kabinowych.

Zarajczyk poinformował, że ponad 100 sztuk Ursusa o mocy 50 KM ma być wyprodukowane na eksport do Nigerii. Jak dodał, liczy również na zainteresowanie rolników na Lubelszczyźnie. - Lubelszczyzna to jeden z większych rynków traktorowych w Polsce, w tym roku na tym rynku sprzeda się blisko tysiąc sztuk ciągników - zaznaczył.

Ciągniki montowane są z części produkowanych przez POL-MOT oraz komponentów i podzespołów innych producentów. W uruchomienie produkcji Ursusa w Lublinie spółka POL-MOT Warfama zainwestowała około 20 mln zł.

W lubelskim zakładzie - w związku z rozszerzeniem działalności - zatrudniono około 100 pracowników. W miarę jak zwiększana będzie produkcja, ma być też zwiększane zatrudnienie.

d19rrqt

Władze spółki wśród powodów ulokowania produkcji Ursusa w lubelskim oddziale podawały, że na tym terenie są wykwalifikowani pracownicy, m.in. po upadłej fabryce Daewoo czy zwolnieni w ramach redukcji zatrudnienia w PZL Świdnik.

W czerwcu POL-MOT Warfama stał się wyłącznym właścicielem i dysponentem znaku towarowego Ursus. UOKiK zezwolił tej firmie na przejęcie kontroli nad spółką Ursus. POL-MOT Warfama jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń rolniczych - m.in. pras zwijających, owijarek, rozrzutników obornika, przyczep, ładowaczy czołowych typu TUR, ładowaczy zaczepianych i zwieszanych tylnych oraz ciągników rolniczych.

Spółka posiada zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna a także oddziały w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, w Opalenicy i w Lublinie. W lubelskim oddziale montowane są - pochodzące z Chin - samochody Grand Tiger typu pick-up wyposażone wysokoprężną jednostkę o mocy 170 KM i napęd na obie osie. W marcu 2009 r. spółka uzyskała świadectwo homologacji pick-upa uprawniające do sprzedaży samochodu na terenie Unii Europejskiej. POL-MOT Warfama produkuje też ekologiczne brykiety z biomasy.

d19rrqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19rrqt
d19rrqt