Trwa ładowanie...
d4jqh2p
pendolino

Ruszyła sprzedaż biletów na Pendolino

Przedsprzedaż biletów na Pendolino - rozpoczęła się o 3 w nocy. O tej godzinie bilety promocyjne można było dostać w kasach biletowych na dworcach. W internecie i biletomatach transakcje miały ruszyć o godzinie 5 rano. Jednak PKP Intercity przedłużyło przerwę techniczną czym zdenerwowało wielu klientów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła sprzedaż biletów na Pendolino
(mat. pras.)
d4jqh2p

Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity bilety miały być dostępne w niedzielę: w kasach na dworcach między 3 a 5 rano a w internecie i biletomatach o godzinie 5. Rano jednak okazało się, że można je było kupić tylko w kasach, system internetowy nadal nie działa.

W internecie i biletomatach transakcje miały były możliwe od godziny 5 rano. Jednak kwadrans po wyznaczonej godzinie, na stronie internetowej PKP Intercity, pojawiła się informacja, że ze względów technicznych zakup przez internet nie jest jeszcze możliwy. Nie podano nowej godziny uruchomienia sprzedaży internetowej, co rozwścieczyło klientów.

Ludzie wypowiadający się na profilu PKP Intercity na FB, nie zostawili na firmie suchej nitki:
- Poszaleliście! Przed chwilą wstałem żeby zakupić bilet. I co? I nic - pisali użytkownicy.
- Cały czas powtarzają to samo. Nie mogą sobie poradzić i tyle. Zbyt skomplikowane. Miesiące wcześniej były za krótkie żeby nakładkę na system rezerwacji postawić. Śmieszne.
- I w ten magiczny sposób bilety promocyjne na EIP zostaną już sprzedane w kasach...

d4jqh2p

Jak poinformowała IAR rzeczniczka PKP Intercity, teraz sytuacja się już unormowała i sprzedaż biletów w kasach i biletomatach przebiega płynnie. Do tej pory nie można ich jednak kupić online, co ma związek z dostosowywaniem platformy internetowej do nowej strategii cenowej.

Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia. Włoski szybki pociąg ma jeździć z prędkością sięgającą 250 kilometrów na godzinę. Skróci to czas przejazdu między większymi miastami. Za najtańsze bilety trzeba będzie zapłacić 50 złotych. Najdroższe - z Krakowa do Gdyni - będą kosztować 189 złotych.

Najtańszy bilet dla studentów ma kosztować 24 zł a dla osób bez prawa do zniżek - 49 zł. Na każdy skład przeznaczono tylko 20 biletów w promocji.

Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30 proc.rabatem, a następnie z 20 proc. i 10 proc. zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30 proc, 20 proc, 10 proc) będą limitowane. Zgodnie z zasadą „wcześniej - taniej” bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.

d4jqh2p

Na razie na części tras dla szybkiej kolei prowadzone są remonty. Przez to na niektórych odcinkach prędkość Pendolino nie będzie przekraczała 20 kilometrów na godzinę.

- Pendolino wyruszy na tory 14 grudnia. Jednak zamiast zapowiadanych 13 składów, br. na trasy wyruszy 9 składów Pendolino - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa PKP Intercity Zuzanna Szopowska. Dodała, że zmniejszenie liczby składów związane jest z opóźnieniami w dostarczaniu ich przez producenta.

- Obecnie w Polsce jest 17 składów Pendolino, z których do dziś 11 przeszło restrykcyjne testy i są gotowe do przewozu pasażerów. W związku z tym w grudniu wykorzystamy maksymalnie 15 pojazdów, z czego 9 do jazdy z pasażerami a pozostałe stanowić będą niezbędną rezerwę - powiedziała Szopowska. Dodała, że na niektórych trasach, na których miały jeździć pociągi Pendolino, pojadą składy Express InterCity.

d4jqh2p

Podziel się opinią

Share
d4jqh2p
d4jqh2p