Trwa ładowanie...
d3krmkx

Ryanair kończy z darmowym dużym bagażem podręcznym

Przewoźnik zmienia zasady. Jesienią trzeba już będzie płacić za dotychczas darmowy bagaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Przewoźnik zmienia zasady
Przewoźnik zmienia zasady (iStock.com)
d3krmkx

Obecnie bezpłatnie można wziąć ze sobą mały bagaż podręczny (na przykład torebkę) i bagaż podręczny duży, spełniający odpowiednie warunki co do rozmiaru (na przykład niewielką torbę i plecak, jeśli nie mamy wykupionego droższego biletu, trafiają one do luku bagażowego, ale bezpłatnie). Od 1 listopada większy bagaż podręczny przestanie być darmowy.

Czytaj też: Strajk w Ryanair. Choć linia zaklina rzeczywistość i tak będzie musiała zapłacić klientom

W cenie normalnego biletu będziemy mogli wziąć ze sobą tylko jeden bagaż o wymiarach 40x20x25 cm. Jak pisze serwis fly4free, żeby wziąć większy bagaż podręczny na pokład, trzeba będzie kupić droższy bilet (z priorytetem wejścia na pokład i możliwością zabrania drugiej sztuki bagażu właśnie). Taki bilet będzie kosztował 6 euro więcej, jeśli zdecydujemy się na priorytetowy boarding od razu przy rezerwacji. Jeśli zdecydujemy się później, cena będzie wynosiła 8 euro.

d3krmkx

Zobacz też: Ryanair bez tajemnic. 10 faktów, o których możesz nie wiedzieć

Drugą opcją jest po prostu nadanie naszego bagażu przy stanowisku odprawy. Koszt to 10 euro, jedna osoba może nadać jeden taki bagaż, którego waga nie może przekroczyć 10 kilogramów.

Czytaj też: Ryanair przeniesie się do Polski. Tnie flotę w Irlandii

d3krmkx

Co ciekawe, zmiany zaczną zaczną obowiązywać od 1 listopada i dotkną również tych, którzy bilety na lot w listopadzie już kupili. Dlatego, jeśli ktoś nie ma wykupionego pierwszeństwa wejścia na pokład, musi się liczyć z koniecznością dokupienia tej opcji albo nadania bagażu podczas odprawy.

Zmiany w systemie rezerwacyjnym pojawią się od 1 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3krmkx

Podziel się opinią

Share
d3krmkx
d3krmkx