Trwa ładowanie...
samolot

Ryanair wprowadza nowe zasady. Lepiej o tym pamiętać, bo bagaż zabiorą przy bramce

Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład samolotów Ryanair będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym. Do tej pory dopuszczalne były dwa. Ewentualny nadprogramowy zostanie zabrany przy bramkach i umieszczony w luku bagażowym.

Share
Ryanair wprowadza nowe zasady. Lepiej o tym pamiętać, bo bagaż zabiorą przy bramce
Źródło: iStock.com
d1ejc8p

Częściowe zmiany w polityce bagażowej Ryanair wprowadził już jesienią 2017 r. W październiku opłata za przewóz bagażu rejestrowano została obniżona ze 150 zł do 105 zł, a limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15kg do 20kg. Zmiany miały wówczas dotknąć także bagażu podręcznego. Zostały jednak przesunięte na styczeń 2018 r.

Od 15 stycznia tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład, a więc korzystający z ofert Plus, Flexi Plus i Family Plus, będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie.

Zobacz także: Rosyjski samolot szpiegowski nad Polską

"Postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady przewozu bagażu 15 stycznia 2018 r., dając więcej czasu naszym klientom do zapoznania się z nimi. Od stycznia 2018 r. pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów" - wyjaśniają przedstawiciele Ryanair.

Jak zaznaczają przedstawiciele linii lotniczych, pierwszeństwo wejścia na pokład można kupić od 24 zł podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później - do 1 godziny przed lotem - za 30 zł.

d1ejc8p

Podziel się opinią

Share
d1ejc8p
d1ejc8p