Trwa ładowanie...
d3qjxuh

Rynek apteczny w maju '11 wzrósł o 2,3 proc. rdr do 1,85 mld zł - IMS Health

08.06. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w maju 2011 roku w ujęciu rocznym o 2,3 proc. do 1,85 mld zł (mierzona w zł na poziomie cen...

Share
d3qjxuh

08.06. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w maju 2011 roku w ujęciu rocznym o 2,3 proc. do 1,85 mld zł (mierzona w zł na poziomie cen hurtowych netto) i pozostała na prawie niezmienionym poziomie w ujęciu miesięcznym - poinformowała w komunikacie prasowym IMS Health, firma badająca rynek farmaceutyczny.

"W maju sprzedaż hurtowni do aptek była o ponad 40 milionów złotych wyższa niż rok wcześniej, a wzrost wartości rynku przekroczył 2 procent. To drugi z rzędu miesiąc w tym roku, w którym dynamika wartości rynku jest wyraźnie mniejsza niż w pierwszym kwartale, który zakończył się dziesięcioprocentowym wzrostem" - powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

"Po pięciu miesiącach mamy jednak ponad siedmioprocentowy wzrost" - dodał.

Po pięciu miesiącach 2011 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za ponad 10 mld zł, o ponad 7 proc. (blisko 670 mln zł) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

d3qjxuh

"W okresie wakacyjnym nie spodziewamy się dużych zmian w dynamice rynku, ale od września na wartość rynku duży wpływ będą miały działania producentów, hurtowni i aptek związane z przygotowaniami do wprowadzenia od stycznia 2011 roku nowej ustawy refundacyjnej" - powiedział Gawroński.

W 2010 roku wartość rynku aptecznego (w cenach hurtowych netto) wyniosła blisko 22,3 mld zł, a dynamika w ujęciu rdr wyniosła niecałe 4 proc. W Polsce działa ponad 13.600 aptek i punktów aptecznych.

IMS Health jest firmą specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego, a także firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia.(PAP)

bas/ osz/

d3qjxuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qjxuh
d3qjxuh