Trwa ładowanie...
d1klv1q

Rynek apteczny w październiku wzrósł o 1,7 proc. r/r - IMS Health

10.11. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w październiku 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 1,7 proc. do 1,94 mld zł (mierzona w PLN na...

Share
d1klv1q

10.11. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w październiku 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 1,7 proc. do 1,94 mld zł (mierzona w PLN na poziomie cen hurtowych netto), a w ujęciu miesięcznym spadła o 9 proc. - poinformowała w środę w komunikacie prasowym IMS Health, firma badająca rynek farmaceutyczny.

"Miesiąc temu informowaliśmy o dobrych wynikach we wrześniu, w którym zanotowaliśmy rekordową wartość sprzedaży i wysoki wzrost wartości rynku. W październiku hurtowniom nie udało się jednak powtórzyć wysokiej dynamiki wzrostu miesięcznej wartości rynku - w ujęciu rok do roku była ona najniższa od kilku lat, a typowa dla października niewielka korekta wartości rynku w porównaniu do września była w tym roku większa" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

"Słabszy październik i perspektywa niższego wzrostu w listopadzie, wynikająca z wysokiej bazy w roku ubiegłym, mogą wskazywać, że w ostatnim kwartale dynamika rynku będzie niższa niż w ubiegłym roku" - dodał.

Łącznie po dziesięciu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 18,6 miliardów złotych, o 4,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

IMS Health jest największą na świecie firmą, specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego a także, firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia. (PAP)

bas/ asa/

d1klv1q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1klv1q
d1klv1q