Trwa ładowanie...
d4jagg0

Rynek apteczny w XI spadł o 5,4 proc., w całym roku rynek wzrośnie o 3-4 proc.- IMS Health

10.12. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek spadła w listopadzie 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 5,4 proc. do 1,92 mld zł (mierzona w zł na...

d4jagg0
d4jagg0

10.12. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek spadła w listopadzie 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 5,4 proc. do 1,92 mld zł (mierzona w zł na poziomie cen hurtowych netto), a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 proc. - poinformowała w piątek w komunikacie prasowym IMS Health, firma badająca rynek farmaceutyczny.

"Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami wartość sprzedaży hurtowni do aptek w listopadzie zanotowała słabszą dynamikę w ujęciu rok do roku. Ma to związek z wysoką bazą, jaką był szczytowy okres wysokich sprzedaży związanych ze świńską grypą, który przypadł właśnie na listopad ubiegłego roku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

"Słabsza dynamika wartości rynku w ostatnim kwartale oznacza, że w całym roku zanotujemy wzrost wartości rynku na poziomie 3-4 procent" - dodał.

Łącznie po jedenastu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 20,5 miliarda złotych, o 3,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

IMS Health jest największą na świecie firmą, specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego, a także firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia. (PAP)

epo/ ana/

d4jagg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jagg0