Trwa ładowanie...
d1c1zlz

Rynek apteczny we wrześniu wzrósł o ok. 9,5 proc. r/r - IMS Health

08.10. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła we wrześniu 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 9,5 proc. do 2,13 mld zł, a w ujęciu miesięcznym...

Share
d1c1zlz

08.10. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła we wrześniu 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 9,5 proc. do 2,13 mld zł, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 25 proc. - poinformował w piątek w komunikacie prasowym IMS Health.

"Ponad dziewięcioprocentowy wzrost wartości rynku aptecznego we wrześniu to dobra wiadomość dla hurtowni, dla których wyniki osiągane w drugim półroczu mają często decydujący wpływ na rezultat całego roku. Jeśli w ostatnich trzech miesiącach wzrost wartości rynku w ujęciu rok do roku utrzyma się na poziomie dziewięciu procent, to cały rok powinien zamknąć się sześcioprocentowym wzrostem" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

"Warto zauważyć, że tegoroczny wrzesień przyniósł ponadto rekordową miesięczną sprzedaż z hurtowni do aptek: 2,1 mld złotych - tak wysokiej sprzedaży do tej pory nie notowaliśmy" - dodał Gawroński.

Łącznie po dziewięciu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 16,7 miliardów złotych, o 5,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

IMS Health jest największą na świecie firmą, specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego a także, firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia.(PAP)

bas/ ana/

d1c1zlz

Podziel się opinią

Share
d1c1zlz
d1c1zlz