Trwa ładowanie...
d9g3yuu

Rynek pracy. Polacy nie boją się zwolnienia

Aż 70 proc. Polaków deklaruje, że nie boi się utraty pracy. Bardziej optymistycznie do kwestii zatrudnienia podchodzą tylko Austriacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy nie boją się, że stracą pracę. Tak twierdzi aż 70 proc. ankietowanych
Polacy nie boją się, że stracą pracę. Tak twierdzi aż 70 proc. ankietowanych (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d9g3yuu

Jak informuje portal dlahandlu.pl, takie wnioski płyną z badania IRIS Financial Confidence Survey 2019. W Polsce za badanie odpowiada agencja ARC Rynek i Opinia.

Respondenci zostali zapytani, czy obawiają się utraty pracy. Chodziło zarówno o nich samych, jak i swoich bliskich.

Wyniki są o tyle zaskakujące, że Polska jest w czołowej trójce krajów europejskich pod tym względem. I nie ma tu znaczenia ani płeć, ani wiek, ani doświadczenie odpowiadającego.

d9g3yuu

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Z naszych badań wynika, że nastroje społeczne wśród Polaków – zwłaszcza w kontekście sytuacji finansowej są pozytywne, dużo bardziej pozytywne niż w większości krajów europejskich – komentuje Karolina Knyziak, Project Manager w ARC Rynek i Opinia.

d9g3yuu

- Dotyczy to również rynku pracy, na którym to kandydaci, nie tylko dobrze wykształceni, dyktują warunki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich branż i wszystkich stanowisk, jednak doniesienia dotyczące bardzo niskiego poziomu bezrobocia dają Polakom poczucie, że na pewno jakąś pracę znajdą - dodaje przedstawicielka agencji.

Jednocześnie Polacy twierdzą, że to właśnie dbanie o rynek pracy powinno być jednym z głównych zadań rządzących. Bardziej zależy im na tworzeniu nowych etatów niż na przykład ochrona środowiska.

Badanie przeprowadzono w 22 krajach na próbie 12 tysięcy respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9g3yuu

Podziel się opinią

Share
d9g3yuu
d9g3yuu