Trwa ładowanie...

Rynek pracy. Polacy nie boją się zwolnienia

Aż 70 proc. Polaków deklaruje, że nie boi się utraty pracy. Bardziej optymistycznie do kwestii zatrudnienia podchodzą tylko Austriacy.
Share
Polacy nie boją się, że stracą pracę. Tak twierdzi aż 70 proc. ankietowanych
Polacy nie boją się, że stracą pracę. Tak twierdzi aż 70 proc. ankietowanychŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d47a1or

Jak informuje portal dlahandlu.pl, takie wnioski płyną z badania IRIS Financial Confidence Survey 2019. W Polsce za badanie odpowiada agencja ARC Rynek i Opinia.

Respondenci zostali zapytani, czy obawiają się utraty pracy. Chodziło zarówno o nich samych, jak i swoich bliskich.

Wyniki są o tyle zaskakujące, że Polska jest w czołowej trójce krajów europejskich pod tym względem. I nie ma tu znaczenia ani płeć, ani wiek, ani doświadczenie odpowiadającego.

d47a1or

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Z naszych badań wynika, że nastroje społeczne wśród Polaków – zwłaszcza w kontekście sytuacji finansowej są pozytywne, dużo bardziej pozytywne niż w większości krajów europejskich – komentuje Karolina Knyziak, Project Manager w ARC Rynek i Opinia.

d47a1or

- Dotyczy to również rynku pracy, na którym to kandydaci, nie tylko dobrze wykształceni, dyktują warunki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich branż i wszystkich stanowisk, jednak doniesienia dotyczące bardzo niskiego poziomu bezrobocia dają Polakom poczucie, że na pewno jakąś pracę znajdą - dodaje przedstawicielka agencji.

Jednocześnie Polacy twierdzą, że to właśnie dbanie o rynek pracy powinno być jednym z głównych zadań rządzących. Bardziej zależy im na tworzeniu nowych etatów niż na przykład ochrona środowiska.

Badanie przeprowadzono w 22 krajach na próbie 12 tysięcy respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47a1or

Podziel się opinią

Share
d47a1or
d47a1or