Trwa ładowanie...
d21kdfb
12-11-2015 15:09

Rząd E. Kopacz podał się do dymisji. Prezydent przyjmie ją jeszcze dziś

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Premier Ewa Kopacz złożyła dymisję Rady Ministrów na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że przyjmie decyzję dziś o 15"30.

d21kdfb
d21kdfb

"Zgodnie z artykułem 161 konstytucji składam dymisję mojego rządu. (...) Pełnienie funkcji premiera to był wielki honor. Dziękuję bardzo ministrom mojego rządu za współpracę" - powiedziała Kopacz w Sejmie.

Dodała, że rząd oddaje następcom państwo wzrostu gospodarczego, stabilnych finansów publicznych i jednocyfrowego bezrobocia.

Premier ostrzegła także przed niszczeniem fundamentów nowoczesnego państwa. "Jeśli nowa władza wyprowadzi Polskę z zachodu na wschód, to będziemy mieli plan powrotu do normalności" - dodała.

Kopacz podkreśliła również, że PO będzie pilnie obserwować poczynania nowego rządu. "Będziecie mieli opozycję. Nie przegapimy żadnego kłamstwa, a z obietnic was rozliczymy" - powiedziała ustępująca premier.

Prezydent RP Andrzej Duda przyjmie dymisję Rady Ministrów złożoną przez premier Ewę Kopacz oraz powierzy RM dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej RM. Prezydent na powołanie nowego premiera ma 14 dni od pierwszego posiedzenia Sejmu.

(ISBnews)

d21kdfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21kdfb