Trwa ładowanie...
d3ubc3e
litwa
14-10-2010 10:40

Rząd Litwy zatwierdził projekt budżetu na 2011 rok

Rząd Litwy zatwierdził we czwartek projekt budżetu na przyszły roku, który zakłada pozyskanie o 2,5 mld litów (0,7 mld euro) więcej aniżeli w tym roku. Projekt nie przewiduje żadnych zmian podatkowych.

Share
d3ubc3e

Zgodnie z projektem, dochody państwa - włączając finansowe wsparcie unijne i innych organizacji międzynarodowych - mają wynieść 23,937 mld litów (prawie 7 mld euro), a wydatki 26,316 mld litów (7,6 mld euro). Deficyt budżetowy wyniesie około 2,4 mld litów (0,6 mld euro), o 2,5 mld (0,7 mld euro) mniej niż w tym roku.

W przyszłym roku na Litwie nie planuje się żadnych zmian podatkowych, a dodatkowe pieniądze rząd chce pozyskać ze wzrastającej gospodarki.

- Jeżeli w przyszłym roku nie wydarzy się żaden kataklizm w Ameryce, na południu Europy, czy w jakimś innym miejscu, zakładamy, że nasze wpływy z odradzającej się gospodarki będą większe niż w tym roku - mówi premier Andrius Kubilius.

Miliard litów rząd w Wilnie zamierza też otrzymać w wyniku zaostrzenia walki z przemytem i szarą strefą. W ocenie szefa rządu, więcej pieniędzy można pozyskać również udoskonalając zarządzania przedsiębiorstwami państwowymi.

Projekt budżetu na 2011 roku został we czwartek przekazany do Sejmu.

Aleksandra Akińczo

d3ubc3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubc3e