Trwa ładowanie...

Rząd podtrzymuje pomysł 7-proc. podwyżki dla nauczycieli w 2011 r.

Rząd podtrzymuje propozycję jednej 7-proc. podwyżki płac dla nauczycieli od września 2011 r. - poinformował PAP minister w kancelarii premiera Michał Boni. Według ZNP, propozycja jest do przyjęcia, ale pod warunkiem restrukturyzacji systemu wynagradzania nauczycieli.

Rząd podtrzymuje pomysł 7-proc. podwyżki dla nauczycieli w 2011 r.Źródło: Jupiterimages
dxlkj8d

- Podtrzymujemy propozycję wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli o 7 proc. od września 2011 r. - powiedział Boni, podkreślając, że nauczyciele będą jedyną grupą w sferze budżetowej, którą czekają podwyżki. Dodał, że koszty dwóch 7-proc. podwyżek we wrześniu br. i we wrześniu 2011 r. wyniosą 2 mld 200 mln zł.

Była to druga runda rządowych negocjacji ze związkami oświatowymi na temat wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli w 2011 r. Podczas pierwszego spotkania, 17 lipca, rząd zaproponował jedną 7-proc. podwyżkę płac dla nauczycieli od września 2011 r. Związki oświatowe domagały się wtedy dwóch 5-proc. podwyżek w styczniu i we wrześniu 2011 r.

- Dzisiaj jesteśmy bliżsi akceptacji 7-proc. podwyżki od września przyszłego roku - powiedział PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zastrzegł jednak, że zgoda największego związku oświatowego w Polsce na jedną 7-proc. podwyżkę, zamiast dwóch po 5 proc., wymaga uproszczenia systemu wynagradzania nauczycieli, tak by uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na nauczycielskie pensje.

dxlkj8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlkj8d