Trwa ładowanie...
d1ejqck

Rząd przedstawi propozycję ws. płacy minimalnej w ciągu 2 tygodni - Tusk, Fedak

14.09. Warszawa (PAP) - Rząd przedstawi propozycję w sprawie płacy minimalnej w ciągu dwóch tygodni - wynika z wtorkowych wypowiedzi premiera Donalda Tuska i minister pracy Jolanty...

d1ejqck
d1ejqck

14.09. Warszawa (PAP) - Rząd przedstawi propozycję w sprawie płacy minimalnej w ciągu dwóch tygodni - wynika z wtorkowych wypowiedzi premiera Donalda Tuska i minister pracy Jolanty Fedak.

"Zwrócimy się do partnerów społecznych o przesunięcie terminu ustalenia płacy minimalnej o parę, parenaście dni, ponieważ rząd musi obliczyć, jakie będą wszystkie skutki finansowe tej propozycji" - powiedziała Fedak na wtorkowej konferencji prasowej.

"Jestem sceptyczny, jeśli chodzi o sens podnoszenia płacy minimalnej, zwłaszcza w tych trudnych czasach. (...) W ciągu dwóch tygodni ministerstwo finansów, w porozumieniu z ministerstwem gospodarki, z minister Fedak, przygotują propozycje w tej sprawie" - dodał premier Tusk.

Z wtorkowego komunikatu Pracodawców RP wynika, że związkowcy i pracodawcy negocjujący w ramach Komisji Trójstronnej uzgodnili wysokość płacy minimalnej na 2011 rok; ma ona wynieść 1408 zł brutto, co oznacza, że minimalne wynagrodzenie wzrosłoby o 91 zł. (PAP)

fdu/ nik/ asa/

d1ejqck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ejqck