Trwa ładowanie...
d3bt7of

Rząd umieścił Grupę Azoty i KGHM na liście firm wymagających szczególnej ochrony

Warszawa, 21.06.2016 (ISBnews) - Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego Grupa Azoty i KGHM Polska Miedź zostały umieszczone w wykazie podmiotów wymagających szczególnej ochrony, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Share
d3bt7of

"Wykaz podmiotów, które wymagają szczególnej ochrony ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, obejmuje spółki: Grupa Azoty SA z siedzibą w Tarnowie i KGHM Polska Miedź SA z siedzibą w Lubinie" - czytamy w komunikacie.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dacie ogłoszenia w Dzienniku Ustaw i będzie obowiązywać do końca 2016 r., podano również.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.
Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d3bt7of

Podziel się opinią

Share
d3bt7of
d3bt7of