Trwa ładowanie...
d3eg1my

S&P może podnieść ratingi TVN po wybraniu nowego inwestora w ciągu 3 miesięcy

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) -  Standard & Poor's umieścił długoterminowy rating korporacyjny TVN na poziomie B+ oraz długoterminowy rating Polish Television Holding B.V. (PTH) na liście obserwacyjnej z pozytywnymi implikacjami, podała agencja. S&P planuje podjąć decyzje w sprawie tych ratingów w ciągu trzech miesięcy.

Share
d3eg1my

"Umieszczenie ratingów na liście obserwacyjnej następuje po ogłoszeniu prze amerykańskiego operatora TV kablowej Scripps Networks Interactive Inc.'s (Scripps; BBB/stabilna/--) z 16 marca, że zakupi N-Vision B.V. od Canal+ i ITI Group za kwotę w gotówce wynoszącą 584 mln euro. N-Vision to spółka-matka Polish Television Holding B.V. (PTH), która jest właścicielem 52,7% polskiego operatora telewizyjnego TVN S.A. - czytamy w komunikacie.

"Mamy zamiar usunąć ratingi z listy obserwacyjnej w ciągu następnych trzech miesięcy" - czytamy dalej.

Scripps Networks przejmie jednocześnie zobowiązania wynikające z obligacji wyemitowanych zarówno przez Polish Television Holding, jak i TVN o wartości nominalnej odpowiednio 300 i 540 mln euro. Scripps Networks liczy na sfinalizowanie transakcji nabycia TVN od ITI oraz Grupy Canal+ na początku II półrocza.

(ISBnews)

d3eg1my

Podziel się opinią

Share
d3eg1my
d3eg1my