Trwa ładowanie...
dw2vgu3
dw2vgu3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"S": zawieszenie pogotowia strajkowego zależy od rozmów z rządem (krótka2)

Jeżeli ze strony rządu i premier Ewy Kopacz będzie wola do natychmiastowych dwustronnych negocjacji w kwestiach problemów wszystkich branż, m.in. umów śmieciowych, czy emerytur, to jesteśmy skłonni zawiesić pogotowie strajkowe - zapowiedział szef Solidarności Piotr Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw2vgu3

Jak powiedział na konferencji prasowej Duda, pismo do premier Kopacz z apelem o natychmiastowe rozpoczęcie negocjacji dwustronnych między stroną związkową i rządem jest dla związkowców bardzo ważne.

"Dopiero po ewentualnym wyrażeniu zgody i zainteresowaniu pani premier i po pierwszym spotkaniu, ocenimy czy jest dobra wola ze strony pani premier i rządu do negocjacji dwustronnej tych wszystkich problemów szczebla krajowego, czyli umów śmieciowych, spraw emerytur i spraw wszystkich branż. Dopiero po tym spotkaniu, jeżeli ocenimy, że jest dobra wola ze strony rządu do negocjacji, wtedy komitet protestacyjny Solidarności podejmie decyzję (...) o zawieszeniu pogotowia strajkowego. Do tego czasu nie ma mowy o zawieszeniu jakiegokolwiek pogotowia strajkowego" - powiedział Duda. Dopytywany przez dziennikarza co to oznacza, odparł, że "wszyscy są pod parą i w gotowości".

"Dzisiaj też umówiliśmy się, że powołujemy tzw. grupy robocze, które doprecyzują scenariusz ewentualnych akcji protestacyjnych" - powiedział szef "S".

Szef OPZZ Jan Guz powiedział, że "trwa bitwa o prawa pracownicze, branżowe". "Ten rząd wyspecjalizował się w tym, że podpisuje porozumienia, dokonuje uzgodnień, a potem ich nie realizuje" - zaznaczył. Wśród branż, które potrzebują pilnych rozwiązań wymienił pocztowców, kolejarzy, a nawet rolników. "Nic dla ruchu zawodowego nie jest ważniejsze niż prawo do pracy" - podkreślił.

dw2vgu3

Podziel się opinią

Share
dw2vgu3
dw2vgu3