Trwa ładowanie...
d6sm7bo

Są lepsze sposoby na ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki z Funduszu Pracy - Rostowski

19.07. Warszawa (PAP) - Są lepsze sposoby na aktywizację, stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki z Funduszu Pracy - ocenia wicepremier, minister...

Share
d6sm7bo

19.07. Warszawa (PAP) - Są lepsze sposoby na aktywizację, stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki z Funduszu Pracy - ocenia wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski.

"Jesteśmy w samym środku nowelizacji budżetu, która polega w dużej mierze na ograniczaniu wydatków. Stymulacja będzie miała miejsce przez zwiększenie deficytu, który zwiększy popyt i powinien bezrobocie ograniczyć. Myślę, że są lepsze sposoby na aktywizację, na stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki. Proszę pamiętać, że ponad 2 mld zł zostało na Fundusz Pracy przekazane, w porównaniu z poprzednim rokiem" - powiedział Rostowski w radiu TOK FM pytany o wniosek resortu pracy o odblokowanie 0,5 mld zł z Funduszu Pracy.

"Uważam, że dużo lepszym sposobem będzie rozszerzenie i przedłużenie tego programu gwarancji dla małych i średnich przedsiębiorstw, który organizujemy przez BGK. (...) Wiemy, że to małe i średnie przedsiębiorstwa zapewniają pracę w tym kraju" - dodał.(PAP)

jba/ asa/

d6sm7bo

Podziel się opinią

Share
d6sm7bo
d6sm7bo