Trwa ładowanie...
d1v7djc
30-09-2016 10:41

Sąd uprawomocnił układ zawarty z wierzycielami Biomed-Lublin

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku stwierdził prawomocność postanowienia zatwierdzenia układu Biomed-Lublin z wierzycielami w ramach postępowania restrukturyzacyjnego z dniem 22 września 2016 r., podała spółka. 

d1v7djc
d1v7djc

"Stwierdzenie przez sąd prawomocności postanowienia pozwoli spółce rozpocząć spłaty wierzycieli zgodnie z propozycjami układowymi zatwierdzonymi przez sąd. Wartość wierzytelności objętych układem wynosi łącznie 93,5 mln zł. Termin pierwszej spłaty, przewidzianej w harmonogramie przypada na 6 października. Będzie ona zrealizowana na rzecz obligatariuszy spółki. Ponadto, na podstawie odrębnych porozumień spółka realizuje płatności na rzecz banków" - czytamy w komunikacie.

"Formalnie zamknęliśmy niełatwy dla spółki etap. Uprawomocnienie układu pozwala nam rozpocząć realizację postanowień układowych. Dobre wyniki sprzedażowe, także z eksportu, pozwalają nam optymistycznie patrzeć na możliwość wypełniania zobowiązań z tym związanych. Jednocześnie jesteśmy w stanie prowadzić działania rozwojowe, ze szczególnym naciskiem na ekspansję zagraniczną. Dostrzegamy ogromny potencjał rynków zagranicznych. Chodzi zarówno o naszych najbliższych sąsiadów jak i rynki bardziej odległe. Wstępne badania tych rynków, potwierdzają duże możliwości w zakresie wprowadzenia naszych produktów" - powiedział prezes Andrzej Stachnik, cytowany w komunikacie.

W połowie stycznia br. Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek złożył do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód wniosek o otwarcie postępowania układowego.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Jako jedyna polska firma Biomed-Lublin zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od stycznia 2015 r.

(ISBnews)

d1v7djc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v7djc