Trwa ładowanie...
d1jii61
08-12-2015 15:45

Sąd wszczął egzekucję z dochodów uzyskiwanych z działalności Hawe Telekom

Warszawa, 08.12.2015 (ISBnews) - Sąd ustanowił zarząd przymusowy nad Hawe Telekom - spółką zależną Mediatela - i egzekucję z dochodów uzyskiwanych z działalności, podał Mediatel.

d1jii61
d1jii61

"Zarząd Mediatel niniejszym informuje, iż (...) otrzymał informację o doręczeniu do Hawe Telekom (...) postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie z dnia 23 listopada 2015 r. w przedmiocie wszczęcia egzekucji przeciwko Hawe Telekom poprzez ustanowienie zarządu przymusowego nad przedsiębiorstwem Hawe Telekom z dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej Hawe Telekom" - czytamy w komunikacie.

Ponadto Mediatel informuje, że postanowienie zostało doręczone do Hawe Telekom przez pełnomocnika wierzyciela Hawe Telekom, którego wierzytelność wobec Hawe Telekom wynosi 50 456 zł z tytułu wykupu obligacji serii L_01 wyemitowanych przez Hawe S.A. oraz odsetek od tej kwoty, za które Hawe Telekom poręczył.

Jednocześnie spółka poinformowała, że pełnomocnik wierzyciela otrzymał postanowienie w dniu 2 grudnia 2015 r. i "do dnia publikacji niniejszego raportu bieżącego postanowienie nie zostało doręczone do Hawe Telekom" przez sąd.

Kilka dni temu Hawe Telekom poinformowało, że w ramach realizacji zapisów umowy ramowej restrukturyzacji zadłużenia, zdecydowało o emisji obligacji zwykłych na okaziciela serii D_01 o łącznej wartości nominalnej do 17,87 mln zł.

d1jii61

Celem emisji jest przeprowadzenie restrukturyzacji zadłużenia finansowego Hawe Telekom oraz Hawe S.A., wynikającego z istniejących obligacji Hawe S.A. i istniejących obligacji Hawe Telekom, w związku z planowanym zawarciem umowy restrukturyzacyjnej, która odroczy termin wymagalności zobowiązań Hawe Telekom oraz Hawe S.A. do dnia 30 września 2016 roku.

Restrukturyzacja będzie polegała na nabyciu przez Hawe Telekom istniejących obligacji Hawe S.A. w zamian za wydanie nowo emitowanych obligacji. Środki pozyskane z emisji obligacji będą przeznaczone na refinansowanie następujących obligacji wyemitowanych przez Hawe S.A.: obligacji serii J_04 wyemitowanych 29 maja 2014 roku; obligacji serii K_01 wyemitowanych 8 sierpnia 2014 roku; obligacji serii K_02 wyemitowanych 13 sierpnia 2014 roku; obligacji serii L_01 wyemitowanych 3 czerwca 2015 roku; obligacji serii L_02 wyemitowanych 25 czerwca 2015 roku; oraz obligacji serii C_01 wyemitowanych 13 sierpnia 2013 roku, przypomniano.

Zgodnie z propozycją nabycia obligacji zobowiązania ogółem Hawe Telekom na 30 września br. wyniosły 151 362 636,22 zł, w tym zobowiązania przeterminowane wyniosły 95 786 901,99 zł. Zarząd Hawe Telekom przewiduje, że w okresie objętym emisją obligacji poziom kształtowania się zobowiązań nie będzie w sposób istotny odbiegał od dotychczasowej struktury, z uwzględnieniem zaciągnięcia zobowiązań związanych z emisją obligacji.

Pod koniec października br. Hawe i Hawe Telekom (jako dłużnicy), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Alior Bank (jako wierzyciele) oraz Mediatel zawarli umowę ramową dotyczącą warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe i Hawe Telekom, podała spółka. Zgodnie z treścią umowy, z chwilą zawarcia przyszłej umowy restrukturyzacyjnej, termin spłaty wierzytelności przysługujących wierzycielom zostanie wyznaczony do dnia 30 września 2016 r.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1jii61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jii61