Trwa ładowanie...
dtp9zhv

Sage Group chce kupić 100 proc. akcji Tety po 12,75 zł za akcję i wycofać spółkę z GPW (opis)

23.06. Warszawa (PAP) - The Sage Group wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji informatycznej spółki Teta, oferując za jedną akcję 12,75 zł. W przypadku powodzenia wezwania wzywający...

Share
dtp9zhv

23.06. Warszawa (PAP) - The Sage Group wezwało do sprzedaży 100 proc. akcji informatycznej spółki Teta, oferując za jedną akcję 12,75 zł. W przypadku powodzenia wezwania wzywający chce wycofać Tetę z warszawskiej giełdy - poinformował UniCredit CAIB Polska, pośredniczący w wezwaniu.

Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą od 13 lipca do 11 sierpnia 2010 roku.

Wezwaniem objętych jest 11.826.831 akcji Tety, w tym 10.864.664 akcji dopuszczonych do obrotu na GPW i 962.167 akcji niezdematerializowanych.

Wzywający zobowiązuje się kupić akcje objęte wezwaniem pod warunkiem, że zapisami zostanie objętych minimum 66 proc. wszystkich akcji plus jedna.

dtp9zhv

Obecnie Sage Group nie ma akcji Tety.

"Jeśli wzywający zostanie właścicielem akcji dających prawo do 90 proc. lub większej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, wzywający będzie dążył do przeprowadzenia przymusowego wykupu pozostałych akcji od akcjonariuszy mniejszościowych" - napisano w wezwaniu.

Sage Group plc to trzeci największy na świecie dostawca rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstw (ERP).

"Zależy nam na dołączeniu firmy Teta do naszej grupy, ponieważ spółka ta bardzo dobrze uzupełniłaby naszą dotychczasową działalność na rynku polskim. Dzięki połączeniu moglibyśmy zaproponować naszym klientom bardziej rozbudowany portfel produktów i usług, a także dalej rozwijać się na mających dobre perspektywy rynkach Europy Środkowo-Wschodniej" - powiedział Paul Walker, Sage Group, cytowany w komunikacie prasowym Sage.

dtp9zhv

Sage Group plc ma 6,2 mln klientów, 27.000 partnerów handlowych, 13.100 pracowników i roczne przychody w wysokości ok. 1,4 mld GBP (rok obrotowy zakończony 30 września 2009). Spółka jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych.

Sage Group plc jest obecne w Polsce od 2005 r. kiedy to przejęło od spółki Matrix.pl linię biznesową Symfonia. Od momentu transakcji polska spółka zależna podwoiła swoje przychody, jedynie dzięki organicznemu rozwojowi.

Teta ma znaczny udział w polskim rynku rozwiązań z zakresu zarządzania biznesowego. Spółka oferuje produkty przeznaczone dla większych przedsiębiorstw (zatrudniających powyżej 500 pracowników).

"Produkty i usługi Teta mogłyby w dużym stopniu uzupełniać dotychczasową ofertę Sage na rynku polskim, tworząc równocześnie silną podstawę do dalszej ekspansji w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - napisano w komunikacie Sage.

"Przy skonsolidowanych przychodach na poziomie ok. 170 mln zł (z czego ponad 150 mln zł w Polsce), stworzony z polskiej spółki Sage sp. z o.o. i Teta podmiot, stałby się kluczowym dostawcą na rynku krajowym. Połączona firma mogłaby oferować pełen wachlarz rozwiązań w zakresie oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw" - dodał. (PAP)

pr/ ana/

dtp9zhv

Podziel się opinią

Share
dtp9zhv
dtp9zhv