Trwa ładowanie...

Samoloty zmieniają kierunek

Szykuje się przełom na rynku połączeń lotniczych. Na znaczeniu traci Londyn, zyskują Madryt i Mediolan - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Samoloty zmieniają kierunekŹródło: AFP
d3k107n
d3k107n

W obowiązujących od najbliższego piątku wiosenno-letnich rozkładach lotów po raz pierwszy od 2004 roku nad trasami do Wielkiej Brytanii przeważają połączenia do Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji czy na Bałkany. Z powodu kryzysu w 2009 roku przewozy lotnicze na Wyspy Brytyjskie stopniały o 15 procent do 4,2 milionów pasażerów, a tygodniowa liczba rejsów oferowanych spadła o 30 procent.

Gazeta pisze, że zmusiło to linie lotnicze do poszukiwania nowych źródeł dochodu. W efekcie liczba tygodniowych rejsów do Hiszpanii wzrosła w ubiegłym roku blisko dwukrotnie. Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław podkreśla, że popularność nowych kierunków lotów ma związek z polityką krajów z południa Europy. Hiszpania i Portugalia wprowadziły ulgi w opłatach lotniskowych, a na przykład władze Balearów zachęcają do wizyty na Majorce, dopłacając po 100 euro do każdego turysty z Unii, który skończył 55 lat.

Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl

d3k107n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k107n