Trwa ładowanie...

Sanepid bada czy Jarosław Kaczyński złamał obostrzenia podczas mszy

Sanepid w Starachowicach wszczął postępowanie administracyjne. Sprawdza czy złamano zasady reżimu sanitarnego podczas mszy świętej z udziałem polityków PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego - informuje lokalne "Radio Ostrowiec".

Sanepid bada czy Jarosław Kaczyński złamał obostrzenia podczas mszyŹródło: PAP
d2jv3c7
d2jv3c7

- Uczestnicy nabożeństwa nie zachowywali odległości, a prezes PiS nie nosił maseczki ochronnej, co zostało udokumentowane na fotografiach – mówił Patryk Stępień, prezes organizacji cytowany przez "Radio Ostrowiec". Radio przypomina na swojej stronie internetowej, że zawiadomienie do sanepidu w tej sprawie złożyło ostrowieckie Forum "Unia Młodych".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach poinformował, że zostały wysłane do stron zapytania o złożenie stosownych wyjaśnień. Jednak już teraz urzędniczka ocenia, że nie doszło do złamania przepisu mówiącego o dopuszczalnej liczbie osób w świątyni, na co mają wskazywać materiały zdjęciowe.

Pytana przez "Radio Ostrowiec" o obowiązek zasłaniania ust i nosa przez Jarosława Kaczyńskiego, odpowiedziała, że prezes maseczkę zdjął tylko na okoliczność wygłoszenia przemówienia.

d2jv3c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jv3c7