Trwa ładowanie...
d1wgrc8

SAPpeers.com celuje w skokowy wzrost działalności w skali globalnej

Warszawa, 25.05.2016 (ISBnews) - SAPpeers.com planuje skokowy wzrost działalności w skali globalnej i finansowanie swojego rozwoju dzięki instrumentom rynku kapitałowego, poinformował prezes Marek Kapeliński.

Share
d1wgrc8

"Zamierzamy skokowo zwiększyć skalę naszej działalności globalnie. Zakładamy finansowanie naszego wzrostu z zewnętrznych środków, które oferuje rynek kapitałowy czy dotacje unijne. Szczegóły dotyczące tego planu zostaną uzgodnione w ciągu najbliższych tygodni" - powiedział Kapeliński podczas debiutu spółki na rynku NewConnect.

Kluczowe elementy strategii, które mają być finansowane w ten sposób to m.in. rozwój usług w ramach SAP ABAP Factory, umacnianie pozycji na rynku globalnym oraz projekty naukowe.

"Wzrost działalności operacyjnej chcemy realizować poprzez rozwój własnych kompetencji SAP ABAP Factory, w tym rozbudowę bazy naszych konsultantów, aby docelowo osiągnąć wysoki wolumen działania, jak również stać się pierwszym wyborem dla firm BPO działających na polskim rynku w ciągu 2 lat. Celujemy również we wzrost marży, czemu ma służyć wyjście na rynek globalny z własnym zespołem handlowym i zakładanie przedstawicielstw na kluczowych rynkach" - dodał prezes SAPpeers.com.

Produktowo firma chce rozwijać usługi szczególnie w ramach SAP Hybris Cloud for Customer, a także wprowadzić do Polski SAP Hybris Marketing, kierowany do branży retail. Prezes podkreślił ponadto, że SAPpeers.com będzie prowadził badania naukowe, gdzie zamierza korzystać ze wsparcia w postaci dotacji UE.

d1wgrc8

"Celem jest komercjalizacja tych badań jako projektów. Chcemy stworzyć rozwiązania optymalizacyjne dla firm i docelowo sprzedawać je np. w modelu licencyjnym" - wymienił prezes.

Kapeliński wskazał również, że spółka bierze pod uwagę zajęcie pozycji na rynku chmury SAP, ale jest to projekt uzależniony od dynamiki rozwoju tego typu rozwiązań.

Prezes SAPpeers.com zaznaczył, że firma powstała z chęci zmiany paradygmatu dotyczącego wdrożeń systemów SAP.

"Wypracowaliśmy model biznesowy, który jest atrakcyjny inwestycyjnie i zarabiający. Dostarczamy wszelkie elementy cyklu wdrożeniowego w ramach systemu SAP. Działamy w innowacyjny sposób jako organizacja sieciowa ok. 100 osobowa - wręcz wirtualna. Chwalimy się tym. Pozwala to na świadczenie bardzo wysokiego poziomu usług i podjęcie najbardziej skomplikowanych wyzwań. Stosujemy totalny outsourcing, za to posiadamy wiedzę - kluczowy czynnik sukcesu. Już 90% instalacji które obsługujemy to projekty zagraniczne, a mamy zdefiniowane nisze, w których mamy bardzo dobre perspektywy rozwoju" - stwierdził Kapeliński.

d1wgrc8

Są to szczególnie sektor energetyczny, handlu elektronicznego, a także wspomniana branża BPO, która w Polsce przeżywa boom, przez co wzrasta potrzeba konsultingu SAP.

"Chcemy być podmiotem aktywnie rosnącym, wykorzystującym możliwości jakie daje status giełdowy. Stoi za nami aspekt doświadczenia i jesteśmy w stanie konkurować o projekty z największymi firmami konsultingowymi" - podsumował prezes SAPpeers.com.

SAPpeers.com - specjalizujący się w tworzeniu i wdrażaniu usług informatycznych oraz konsultingu - zadebiutował dziś na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d1wgrc8

Podziel się opinią

Share
d1wgrc8
d1wgrc8