Trwa ładowanie...
d3x0tky

Sawicki: Wezwanie na TelForceOne podyktowane długoterminowym interesem firmy

Warszawa, 18.05.2016 (ISBnews) - Wymogi informacyjne jakim podlega TelForceOne na giełdzie, do których wypełniania nie są zobligowani konkurenci na wielu rynkach, pogarszają istotnie pozycję konkurencyjną spółki. Podjęcie decyzji o ogłoszeniu wezwania na TelForceOne jest podyktowane długoterminowym interesem spółki, poinformował prezes Sebastian Sawicki, który wraz z zależnym od siebie Kaps Investment wezwał do sprzedaży 3,945 mln akcji spółki TelForceOne, stanowiących 48,14% wszystkich akcji i głosów, po 3,1 zł za akcję do 23 czerwca i 2,95 zł po tej dacie.

Share
d3x0tky

"Podjęcie decyzji o ogłoszeniu wezwania na 100% akcji TelForceOne jest podyktowane długoterminowym interesem spółki. Obecnie, a także w dającej się przewidzieć przyszłości, status spółki publicznej nie daje TelForceOne korzyści, które uzasadniałyby ponoszenie kosztów funkcjonowania na rynku oraz spełnianie rosnących wymagań formalnych. TelForceOne jako spółka publiczna podlega wymogom informacyjnym, do których wypełniania nie są zobligowani konkurenci spółki na wielu rynkach. Pogarsza to istotnie pozycję konkurencyjną spółki na tych rynkach" - powiedział Sawicki, cytowany w oświadczeniu.

Jako większościowy akcjonariusz jest przekonany, że dalszy rozwój, poza rynkiem publicznym, będzie bardziej efektywny i korzystny dla spółki.

"Zdecydowałem więc o zaoferowaniu inwestorom mniejszościowym możliwości wyjścia z inwestycji po cenie 3,10 zł, tj. z atrakcyjną (bo wynoszącą aż 34,8%) premią w stosunku do kursu zamknięcia z dnia ogłoszenia wezwania. Warto moim zdaniem podkreślić, iż cena ta obowiązuje do dnia 23 czerwca b.r., a po tym dniu skup będzie się odbywał po cenie 2,95 zł (czyli z 28% premią)" - dodał prezes TelForceOne.

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów to 9 czerwca, termin zakończenia przyjmowania zapisów to 11 lipca. Przewidywany termin transakcji nabycia akcji to 14 lipca. Przewidywany termin rozliczenia transakcji nabycia akcji to 18 lipca.

d3x0tky

Po nabyciu akcji w wezwaniu zamiarem wzywających jest podjęcie działań zmierzających do zniesienia dematerializacji akcji i wycofania ich z obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez GPW.

TelForceOne to czołowy polski importer, dystrybutor oraz producent urządzeń mobilnych i akcesoriów do nich. Spółka tworzy grupę kapitałową, która od marca 2007 roku jest notowana na warszawskiej giełdzie. Posiada sieć partnerów w Polsce i Europie oraz nowoczesne Centrum Dystrybucyjno-Logistyczne.

(ISBnews)

d3x0tky

Podziel się opinią

Share
d3x0tky
d3x0tky