Trwa ładowanie...
d1ww9fz

Sceptycyzm RPP odnośnie obniżek stóp nie sprzyja skutecznej walce z kryzysem - Tusk

...
Share
d1ww9fz

25.01. Warszawa (PAP) - Sceptycyzm, jeśli chodzi o obniżki stóp procentowych przez RPP, nie sprzyja skutecznej walce z kryzysem - uważa premier Donald Tusk.

Tusk pytany w Sejmie przez dziennikarzy czy podziela pogląd członka RPP Jerzego Hausnera, że Polskę czeka cięższy czas w gospodarce niż w 2009 roku odpowiedział: "nie jest moim zwyczajem komentowanie działań RPP, ale ponieważ głos zabrał w tej sprawie członek RPP, to mogę tylko odpowiedzieć apelem już wielokrotnie powtarzanym przez ministra finansów - szczególnie dedykuję ten apel właśnie Jerzemu Hausnerowi - żeby jako członek RPP podejmował z refleksem decyzje, które mogą pomóc polskiej gospodarce".

"Mówię tu oczywiście o kształtowaniu stóp przez RPP. I jeśli dobrze pamiętam, profesor Jerzy Hausner jest konsekwentnie sceptyczny, jeśli chodzi o obniżanie, co nie sprzyja w mojej ocenie skutecznej walce z kryzysem na tym etapie, na którym jesteśmy. Więc mam nadzieję, że ten pesymizm profesora Hausnera przełoży się także na stosowne działania w RPP" - dodał.

RPP począwszy od listopada obniżyła trzykrotnie stopy procentowe po 25 pb, łącznie o 75 pb. Najbliższe posiedzenie RPP odbędzie się w dniach 5-6 lutego.(PAP)

jba/ asa/

d1ww9fz

Podziel się opinią

Share
d1ww9fz
d1ww9fz