Trwa ładowanie...

Schetyna wzywa Polaków do niepłacenia abonamentu. Ukaranym obiecuje oddać pieniądze

- Jeżeli będzie tak, że na wniosek TVP parlament przyjmie podniesienie haraczu na tę telewizję, wezwiemy do obywatelskiego nieposłuszeństwa, do niepłacenia tej opłaty - zapowiedział Grzegorz Schetyna podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Schetyna wzywa Polaków do niepłacenia abonamentu. Ukaranym obiecuje oddać pieniądzeŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dhp5ywz
dhp5ywz

Jak dodał, Platforma nie zostawi "tych, którzy będą zastraszani i karani za niepłacenie abonamentu". - Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: po wyborach ci wszyscy, którzy będą karani za niepłacenie abonamentu, będą mogli liczyć na rekompensatę. Obiecuję to - zadeklarował. Zaznaczył, że politycy PO także nie będą go płacić.

Schetyna wzywa do niepłacenia zaledwie dzień po tym, jak "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że PiS odkłada projekt zmian w abonamencie na półkę. Według jej informacji partia Jarosława Kaczyńskiego wystarczająco obawia się już burzy w związku w wprowadzeniem sieci szpitali i reformy edukacji. Dlatego wstrzymuje się z forsowaniem ustawy abonamentowej, wokół której toczy się polityczna burza, i której boją się Polacy.

Zobacz też: Zobacz też: Neumann: płacenie na telewizję Kurskiego jest czymś nieprzyzwoitym

Nawet 1,5 miliona klientów zapowiadało, że może zrezygnować z usług kablówek. Choć nowych przepisów nie ma i nie wiadomo, czy w ogóle będą, już teraz ludzie doradzają sobie, jak je obejść. Zarobić na tym próbują też płatne telewizje.

dhp5ywz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhp5ywz