Trwa ładowanie...

SEB chce zarządzać majątkiem zamożnych Polaków

Polska jest kolejnym krajem regionu nadbałtyckiego, w którym grupa SEB chce rozwijać swoją ofertę private bankingu. Nie jest to jednak bank dla każdego, by żeby założyć portfel inwestycyjny musimy mieć wolny co najmniej 1 mln złotych. We wrześniu Bankowość Prywatna SEB jest obecna w Warszawie jako oddział banku zagranicznego.

SEB chce zarządzać majątkiem zamożnych PolakówŹródło: WP.PL, fot: Kamil Jakubczak/WP
d3cg1ys
d3cg1ys

Do tej pory SEB w Polsce było obecne poprzez działające od 10 lat Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bank oferuje również bankowość korporacyjną, usługi leasingowe oraz factoringowe.

Jak powiedział Antoni Leonik, dyrektor zarządzający polskiego oddziału SEB, docelowym klientem banku są majętni Polacy z minimalną kwota aktywów powyżej 1 miliona złotych i to niekoniecznie wyłącznie w gotówce. Mogą to być właściciele wartościowych nieruchomości czy dobrze prosperujących firm.

Klient trafiający do SEB otrzymują osobistego bankiera, z którym określą i przygotują strategię zarządzania majątkiem. - Klienci musza mieć na bieżąco pełną wiedzę o stanie swojego majątku oraz o przyczynach i skutkach podejmowanych decyzji. Tylko w taki sposób możemy zyskać ich zaufanie i budować wielopokoleniowe relacje, a na nich nam zależy – powiedział Piotr Sawala, dyrektor sprzedaży i zastępca dyrektora zarządzającego Bankowości Prywatnej SEB.

Inwestowanie w ramach bankowości prywatnej SEB daje możliwość inwestowania w akcje, obligacje i fundusze niemal z całego świata. Zarządzać kontem i naszymi inwestycjami będziemy przez platformę transakcyjną, która dzięki wykorzystaniu urządzenia szyfrującego Digipass, zabezpiecza dostęp do naszych finansów.

d3cg1ys

Inwestowanie pieniędzy nie jest jedyną usługą dostępną dla klientów private banking w SEB. Prywatni doradcy pomogą skonstruować indywidualną lokatę strukturyzowaną, przygotować spółkę do sprzedaży, zarządzić rozwodem, sprawami spadkowymi, innymi sprawami finansowymi czy prawnymi.

W ubiegłym roku bank zyskał 100 zamożnych klientów, a przedstawiciele firmy zakładają podwojenie tej liczby i dotychczasowych aktywów private bankingu pozyskanych w Polsce. Choć bank nie ujawnia szczegółowej sumy aktywów, ale określa je w przedziale od 100 do 200 mln zł. Jeszcze w tym roku powstaną dwa następne oddziały w kolejnych miastach Polski - Poznaniu i Katowicach.

Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska

d3cg1ys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cg1ys

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj