Trwa ładowanie...
sędzia

Sędzia ukradł sprzęt elektroniczny? Sąd uchylił jego immunitet

Wraca sprawa sędziego Roberta W. W lutym został wskazany przez pracowników ochrony jednego z marketów ze sprzętem elektronicznym jako złodziej. Teraz sąd zdecydował o uchyleniu mu immunitetu.

Share
Sędzia ukradł sprzęt elektroniczny? Sąd uchylił jego immunitetŹródło: East News
d1frdo0

Prokuratura ma postawić sędziemu Robertowi W. zarzuty dwóch kradzieży sprzętu elektronicznego. Już teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił mu immunitet.

Od tej decyzji sędzia może się jednak odwołać. Wyrok nie jest bowiem prawomocny. Dopiero, kiedy taki będzie, Robert W. będzie mógł usłyszeć zarzuty.

Na czwartkowym posiedzeniu Sądu Apelacyjnego zabrakło Roberta W. Prokurator wniósł o pociągnięcie go do odpowiedzialności, do czego przychylił się sędziowski rzecznik dyscyplinarny Marek Hibner. O nieprzyjęcie wniosku wnosił adwokat podejrzanego o kradzież sędziego.

d1frdo0

Robert W. w oświadczeniu zrzekł się immunitetu. - Oświadczenie to wyraz jego woli, by nie utrudniać postępowania - tłumaczył mec. Eligiusz Lewandowski.

Zobacz też: Metoda "na walizkę". Tak się teraz kradnie samochody w Polsce

Kulisy sprawy

4 lutego sędzia Robert W. ze swoją żoną miał ukraść z jednego z marketów w Wałbrzychu dwa głośniki, dwa pendrive'y oraz kabel o łącznej wartości 2,1 tys. zł.

Co więcej, 6 lutego w markecie tej samej sieci we Wrocławiu sędzia W. miał dokonać kradzieży dwóch głośników, 13 pendrive'ów, dwóch kart Micro SD i słuchawek o łącznej wartości 2,4 tys. zł. Taką wersję wydarzeń przedstawia prokuratura.

Jeśli sąd przyzna jej rację, sędziemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1frdo0

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1frdo0
d1frdo0