Trwa ładowanie...
d1ti4r3
21-02-2017 16:59

Sejmowa komisja przyjęła nowelę ułatwiającą sporządzanie zeznań podatkowych

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) -  Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ułatwiający sporządzanie zeznań podatkowych.  

d1ti4r3
d1ti4r3

"Projekt ustawy został przyjęty przez komisję. Na posła sprawozdawcę proponuje pana posła Marcina Porzucka" - powiedział po posiedzeniu komisji przewodniczący Jacek Sasin.

Projekt zakłada m.in., że wniosek o sporządzenie zeznania składany byłby wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem portalu podatkowego lub banków. Zakłada również, że do 10 kwietnia każdego roku podatnik, który osiąga dochody wyłącznie od płatników (dochody m.in. z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło i zlecenie, praw autorskich) i organów rentowych, będzie mógł złożyć do urzędu skarbowego wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. Podczas wypełniania wniosku podatnik będzie mógł skorzystać m.in. z rozliczenia wspólnie z małżonkiem, ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości przekazania 1-proc. podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.

Jak wyjaśnili wcześniej przedstawiciele resortu finansów, jeżeli dany podatnik korzysta z innych odliczeń niż wymienione w ustawie, to nie będzie mógł na razie skorzystać z takiej możliwości.

Zakłada się, że projekt powinien wejść w życie 15 marca br., aby podatnicy mogli skorzystać z tych możliwości rozliczając się za rok 2016.

(ISBnews)

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3