Trwa ładowanie...
d22lw5l

Selvita otwiera laboratoria w Poznaniu i zatrudnia pierwsze 50 osób

Firma biotechnologiczna Selvita otwiera swoje laboratoria w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu (WCZT). Oddział ruszy w drugiej połowie roku, już rozpoczyna się rekrutacja pierwszych 50 pracowników, głównie chemików.
Share
d22lw5l

Pracę w Poznaniu znajdą przede wszystkim absolwenci poznańskich uczelni. Zespół będzie realizował badania na zlecenie największych światowych koncernów farmaceutycznych i chemicznych.

Początkowo powierzchnia badawcza wyniesie 500 mkw, ddział ma rozpocząć pracę na przełomie sierpnia i września. Firma zapowiedziała w czwartek, że do 2017 roku zamierza podwoić wielkość zespołu.

Główna siedziba firmy w Krakowie dysponuje 2,7 tys. mkw laboratoriów. Selvita zatrudnia obecnie ponad 300 osób. Posiada biura w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

d22lw5l

"Fundament poznańskiego zespołu będą tworzyły osoby pochodzące z tego regionu, które od dłuższego czasu pracują w naszych laboratoriach w Krakowie. Jednocześnie rozpoczynamy w stolicy Wielkopolski intensywną rekrutację" - poinformowała w czwartek członek zarządu spółki Mirosława Zydroń.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że w pierwszym etapie poznański oddział będzie przede wszystkim realizował zlecenia usługowe, ale docelowo ma zostać "drugim sercem Selvity, aktywnie uczestnicząc w prowadzonych projektach innowacyjnych".

"Świadczymy usługi dla firm z całego świata, przede wszystkim z sektora medycznego i chemicznego. Wśród nich znajduje się siedem z dziesięciu największych koncernów farmaceutycznych. Posiadamy jednocześnie portfel kilkunastu własnych projektów innowacyjnych, w ramach których opracowujemy nowe, oryginalne leki, głównie na raka" - podała Zydroń.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Spółka powstała w 2007 roku.

d22lw5l

Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii na Kampusie Morasko w Poznaniu otwarto w grudniu ub. roku. Multidyscyplinarny ośrodek ma skupiać najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych. Inwestycja kosztowała 251,5 mln zł. Składający się z kompleksu budynków obiekt ma powierzchnię ok. 20 tys. mkw.

WCZT jest projektem inwestycyjnym środowiska naukowego miasta Poznania. Według pomysłodawców przedsięwzięcia, integracja środowiska naukowego stolicy Wielkopolski pozwoli na stworzenie ośrodka badawczo-technologicznego o wysokiej randze międzynarodowej.

d22lw5l

Podziel się opinią

Share
d22lw5l
d22lw5l