Trwa ładowanie...
d400ncd

Selvita planuje debiut na głównym rynku GPW jeszcze w tym roku

Warszawa, 12.11.2014 (ISBnews) - Notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna Selvita chce przejść na główny rynek giełdy jeszcze w 2014 r., poinformował agencję ISBnews wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski. Decyzja o ewentualnej emisji akcji i jej skali zapadnie w najbliższym czasie.
Share
d400ncd

"Liczymy, że uda nam się przenieść notowania Selvity na rynek główny GPW jeszcze w tym roku. Ostateczne decyzje, dotyczące również potencjalnej emisji i jej skali zapadną w najbliższych dniach. Wciąż rozpatrujemy kilka scenariuszy" - powiedział ISBnews Sieczkowski.

Analitycy Edison Investment Research opublikowali raport analityczny na temat spółki, wyceniając Selvitę na 210 mln zł, co oznacza ok. 20 zł za akcję. Obecna wycena firmy na NewConnect to ok. 113 mln zł i 10,80 zł (według kursu zamknięcia z poniedziałku).

"Analitycy Edison mają bardzo duże doświadczenie w wycenie spółek biotechnologicznych. Pokrywają oni łącznie ok. 150 firm z sektora, z czego połowa jest notowana w Europie, a ok. 40 proc. w Stanach Zjednoczonych. Bardzo dokładnie przeanalizowali nasz biznes, zarówno w obszarze usług, jak i rozwijanych projektów innowacyjnych" - wyjaśnił wiceprezes spółki.

d400ncd

Selvita podpisała nowy kontrakt w segmencie innowacyjnym - z amerykańską firmą Felicitex Therapeutics. Kontrakt zakłada, że spółka otrzyma 1,98 mln zł na badania w ciągu kolejnych 15 miesięcy. W przypadku przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy Selvita otrzyma kolejne 3,16 mln zł. Selvita będzie również otrzymywać płatności w formie kamieni milowych za zrealizowane etapy badań oraz tantiemy w momencie, gdy wspólnie odkryte leki zostaną wprowadzone na rynek.

"Kontrakt z Felicitexem jest trzecim kontraktem partneringowym po umowach z H3 Biomedicine i Merck Serono, jaki Selvita podpisała w ostatnich 14 miesiącach. Nasza współpraca może być potencjalnie przełomowa, bo łączymy unikalne w skali globalnej kompetencje firm w zakresie uśpionych komórek nowotworowych oraz kinaz. Dla Selvity to również kolejny most do Stanów Zjednoczonych i bardzo istotna referencja" - tłumaczy Sieczkowski.

W ubiegłym tygodniu Selvita opublikowała wyniki za III kw. 2014 r. oraz aktualny stan zakontraktowania. Przychody spółki wyniosły w tym okresie 10,72 mln zł i były o 109% wyższe niż w III kw. 2013 r. Spółka wypracowała 1,63 mln zł zysku netto w III kw. 2014 r., czyli o 2,39 mln zł więcej niż rok wcześniej, gdy zanotowała 0,76 mln zł straty. Aktualny backlog na 2014 r. wynosi 40,06 mln zł i jest o 83% wyższy od przychodów wypracowanych w 2013 r.

Od początku 2014 r. Selvita wypracowała łącznie 29,14 mln zł przychodów, czyli o 112% więcej niż rokw wcześniej. W okresie od stycznia do września Selvita osiągnęła 3,70 mln zł czystego zysku. W tym samym okresie 2013 r. spółka notowała stratę na poziomie 2,71 mln zł.

d400ncd

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, oczekujemy dodatniego wyniku netto w całym 2014 r. Od kiedy osiągnęliśmy break even w czwartym kwartale 2013 r., w każdym kolejnym okresie wypracowywaliśmy zysk" - podsumował wiceprezes Selvity.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita jest notowana na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d400ncd

Podziel się opinią

Share
d400ncd
d400ncd