Trwa ładowanie...
d2tui6k
01-02-2017 22:00

Senat za badaniem wpływu przepisów na małe i średnie przedsiębiorstwa

W procesie tworzenia prawa będzie się badać jego wpływ na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa - zakłada nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, którą w środę wieczorem bez poprawek i jednogłośnie zaakceptował Senat.

Share
d2tui6k

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przyjęta przez Sejm w ubiegłym tygodniu, została przygotowana przez prezydenta.

Andrzej Duda zaproponował, by wszystkie projekty aktów normatywnych, dotyczących praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz ich praw i obowiązków wobec organów administracji publicznej były badane pod kątem ich wpływu na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a rezultat tych badań był obowiązkowym elementem uzasadnienia do projektu aktu normatywnego.

Według prezydenta zarówno poziom skomplikowania przepisów podatkowych, jak i nadmiar obowiązków administracyjno-formalnych oddziałuje na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w znaczenie większym stopniu niż na przedsiębiorstwa duże. W związku z tym, uznaje się za "uzasadnione poczynienie szczególnych starań w celu dopasowania projektowanych przez prawodawcę regulacji do specyfiki funkcjonowania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw" - argumentował w uzasadnieniu prezydent.

Teraz nowela wróci do prezydenta.

d2tui6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tui6k
d2tui6k