Trwa ładowanie...
d4jpyqk

Serinus Energy zwiększył dzienną produkcję gazu na Ukrainie do ponad 605 tys. m sześc. gazu

21.10. Warszawa (PAP) - Serinus Energy podłączył do produkcji odwiert Olgovskoje 4, dzięki czemu dzienna produkcja gazu przypadająca na spółkę wzrosła na Ukrainie do ponad 605 tys....

Share
d4jpyqk

21.10. Warszawa (PAP) - Serinus Energy podłączył do produkcji odwiert Olgovskoje 4, dzięki czemu dzienna produkcja gazu przypadająca na spółkę wzrosła na Ukrainie do ponad 605 tys. m sześc. Kolejny wzrost nastąpi w pierwszym kwartale 2014 roku, po podłączeniu do produkcji Olgovskoje 5 - podała firma w komunikacie.

"Proces szczelinowania hydraulicznego na odwiertach Olgowskoje-4 oraz Olgowskoje-5 zakończył się sukcesem. Olgowskoje-4 osiągnął komercyjny przepływ gazu, a jego dzienna produkcja wyniosła 110 tys. m sześc. Dzienna produkcja gazu przypadająca na Serinus Energy osiągnęła rekordowy poziom ponad 605 tys. m sześc. dziennie" - poinformowano w raporcie.

"Kolejnego wzrostu produkcji spółka spodziewa się w pierwszym kwartale 2014 r., po podłączeniu do produkcji Olgowskoje-5" - poinformował Serinus Energy.

Planowane rozpoczęcie wydobycia komercyjnego z otworu Olgovskoje-5 nastąpi po zakończeniu modernizacji stacji przetwórstwa gazu na koncesji Makiejewskoje.

d4jpyqk

Obecnie produkcja ze stacji przetwórstwa gazu obsługującej pola Makiejewskoje i Olgowskoje osiągnęła maksimum możliwości technologicznych. Przez to realne wydobycie z odwiertu Olgowskoje-4 musiało zostać ograniczone o ok. 57 tys. m sześc. gazu dziennie, do 110 tys. m sześc.

"Stacja przetwórstwa jest obecnie modernizowana, a zakończenie prac planowane jest w pierwszym kwartale 2014 roku. Przepustowość zakładu wzrośnie do ponad 1,92 mln m sześc. gazu dziennie z 790 tys. m sześc. gazu dziennie obecnie" - napisano w raporcie.

Po podłączeniu odwiertu Olgovskoje-4 do produkcji, dzienna produkcja gazu dla Serinus Energy osiągnęła poziom ponad 605 tys. m sześc. gazu i 89 baryłek kondensatu dziennie.

"Są to rekordowe ilości, jakie spółka osiągnęła na Ukrainie. Całkowite wydobycie KUB-Gasu, w którym Serinus ma 70 proc. udziałów, przekracza już 863 tys. m sześc. gazu i 127 baryłek kondensatu dziennie" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ ana/

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk