Trwa ładowanie...
d9kec75
d9kec75

SG WP: kawalerzyści walczą z wielka wodą (komunikat)

...
Share
d9kec75

24.05. Warszawa - Sztab Generalny WP informuje:

Trwa walka z powodzią. Żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wykorzystując specjalistyczny sprzęt w tym śmigłowce, biorą udział w akcji przeciwpowodziowej na najbardziej zagrożonych terenach. W walce z żywiołem w chwili obecnej bierze udział 517 kawalerzystów.

W wielu miejscach pod wodą znalazły się gospodarstwa, pola i domy. Nieprzejezdne są drogi i mosty. Do ratowania ludności broniącej przed wielką wodą swego dobytku niemal do ostatniej chwili, dotrzeć można jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

d9kec75

Żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej walczą z wielką wodą w najbardziej zagrożonych miejscowościach, min. we Wrocławiu, Białobrzegach, Nowy Korczynie, Połańcu, Mielcu, Słubicach koło Płocka i Szczucinie.

Wszędzie tam gdzie sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, żołnierze 25 brygady wspierają w walce z powodzią okoliczną ludność. Działania żołnierzy ukierunkowane są głównie na pracy związanej z umacnianiem wałów przeciwpowodziowych, układaniu worków z piaskiem, ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia z najbardziej zagrożonych powodzią terenów.

W akcji ewakuacyjnej ludności, kawalerzystów wspiera 12 śmigłowców z 1 i 7 dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej i Nowego Glinika razem z wojskowymi ratownikami wspieranymi przez ratowników straży pożarnej. Żołnierze pracują nieprzerwanie w systemie zmianowym przez całą dobę, niosą pomoc zarówno poszkodowanym jak i zagrożonym powodzią mieszkańcom. Akcja przeciwpowodziowa z udziałem żołnierzy kawalerii powietrznej trwać będzie nieprzerwanie tak długo jak będzie tego wymagała sytuacja na zagrożonych terenach.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d9kec75

Podziel się opinią

Share
d9kec75
d9kec75