Sikorski wezwany do zapłaty abonamentu RTV. Odmawia powołując się na... sumienie

Radosław Sikorski choćby chciał, to nie może płacić abonamentu RTV. Nie dość, że nie ma telewizji naziemnej ani satelitarnej, to jeszcze sumienie nie pozwala mu łożyć na media publiczne. Tak właśnie argumentuje w piśmie skierowanym do Poczty Polskiej.

Radosław Sikorski został wezwany do zapłaty zaległego abonamentu. Nie ma zamiaru się zastosować
Radosław Sikorski został wezwany do zapłaty zaległego abonamentu. Nie ma zamiaru się zastosować
Źródło zdjęć: © Pixabay
Martyna Kośka

Radosław Sikorski, były minister obrony narodowej, a obecnie poseł do parlamentu Europejskiego, dostał upomnienie za to, że nie reguluje na bieżąco abonamentu RTV. W piśmie skierowanym do Poczty Polskiej, która jest upoważniona do kontrolowania terminowości wpłat, przekonuje, że wezwanie jest bezzasadne, bo w dworku Sikorskich nie ma odbiornika telewizji naziemnej ani satelitarnej.

To jednak nie jedyny powód, dla którego Sikorski uważa, że niesłusznie został wezwany do uiszczenia należności. Na łożenie na media publiczne nie pozwala mu… klauzula sumienia.

- Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia. Wedle wszelkich relacji w alternatywnych mediach, dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednak partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane – przekonuje Sikorski. 

Dodał, że jako podatnik "i tak przymusowo finansuje już TVPiS" przez dotację budżetową.

Skan pisma umieścił w swoich mediach społecznościowych. Łączy pozdrowienia, mając nadzieję na pozytywne rozpatrzenie odwołania.

Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Sąd po stronie dawnego abonenta

Jak się okazuje, Polacy bardzo różnie reagują na wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV. W poniedziałek pisaliśmy o mężczyźnie, który udowodnił przed sądem, że wyrejestrował odbiornik, więc nie musi płacić za ostatnie 14 lat. Sąd uznał, że trzeba dać wiarę jego słowom nawet w sytuacji, gdy nie jest w stanie udowodnić, że dokonał wyrejestrowania. Wszak nie można od człowieka oczekiwać, by przez półtorej dekady przechowywał wszystkie pisma, dokumenty i druczki.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1251)