Skala przeceny za oceanem i w Azji sugeruje dalsze spadki na GPW

Warszawa, 26.03.2015 (ISBnews/ TFI PZU) - Systematyczna wyprzedaż posiadanych walorów przez inwestorów - ten nienajlepszy obraz naszego parkietu rysuje się po trzech sesjach bieżącego tygodnia. Niestety, przebieg wczorajszych notowań za oceanem i poranne spadki w Azji sugerują, że skala przeceny może jeszcze ulec powiększeniu.

26.03.2015 08:03

W najgorszej sytuacji znajdują się posiadacze akcji małych i średnich spółek, których indeksy spadły w okolice ubiegłotygodniowych minimów. Tym samym, po ubiegłotygodniowej zwyżce nie został już niemal żaden ślad. Najlepiej na tym tle wypadają "blue-chipy", w przypadku których można na razie mówić o "kosmetycznej" korekcie. Niestety, nieco martwi wczorajszy spadek WIG20 poniżej poziomu 2400 punktów, czego konsekwencją może być dalsza wyprzedaż - nawet w okolice 2350 - 2370 punktów.

Największym zainteresowaniem kupujących wśród największych spółek cieszyły się wczoraj akcje PKN Orlen, po informacji o zamiarze przeznaczenia ponad 700 mln zł. na dywidendę. W efekcie kurs paliwowego koncernu wzrósł w środę o blisko +2,8 proc. Dzisiaj spółka opublikuje swoje wyniki finansowe za 2014 rok. Po drugiej stronie skali znalazły się Synthos i Bogdanka. Słabo radziły sobie też banki - to efekt zalecenia KNF dotyczącego dywidendy dla tzw. "banków frankowych".

W dzisiejszym kalendarium, oprócz wspomnianego raportu PKN Orlen, szczególną uwagę warto zwrócić na cotygodniową liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA oraz wstępny odczyt marcowego indeksu PMI dla usług tamtejszej gospodarki.

Piotr Krawczyński

TFI PZU

(ISBnews/ TFI PZU)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)