Trwa ładowanie...
d45a7jh

Skanska sprzedała hotel Westin Warsaw katarskiemu holdingowi Al Sraiya

Warszawa, 30.12.2016 (ISBnews) - Skanska sprzedała pięciogwiazdkowy hotel Westin Warsaw, zarządzany przez Marriott International, katarskiemu holdingowi Al Sraiya, poinformowała spółka.To pierwszy zakup tego inwestora w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, jak też pierwsza transakcja Skanska związana z nieruchomością hotelową w Polsce, podano także.

Share
d45a7jh

"Hotel Westin stał się przez lata rozpoznawalnym punktem na warszawskiej mapie hoteli najwyższej klasy. Dzięki naszym staraniom udało dostosować się budynek i jego funkcjonowanie do wysokich norm środowiskowych, co przekłada się na komfort gości. Inwestor dostrzegł markę hotelu oraz wysoką jakość budynku i oferowanych w nim usług" - powiedziała managing director hotelu Agata Skowrońska-Domańska, cytowana w komunikacie.

Hotel posiada 361 pokoi. Niemal 120 hotelowych pokoi zostało ostatnio odnowionych i oferuje wystrój według projektu znanej londyńskiej projektantki Anity Rosato. Na ponad 1 000 m2 odrestaurowanej przestrzeni do spotkań biznesowych oraz imprez znajduje się z kolei 13 sal konferencyjnych, podano także.

"W procesie sprzedaży Skanska reprezentowała międzynarodowa firma doradcza JLL. Od strony prawnej transakcję po stronie kupującego obsługiwała kancelaria Linklaters, a po stronie sprzedającego - globalna firma prawnicza Dentons" - czytamy również.

Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. Firma działa w Polsce od 1997 roku.

(ISBnews)

d45a7jh

Podziel się opinią

Share
d45a7jh
d45a7jh