Trwa ładowanie...
d4iphjv
d4iphjv

Skanska wybuduje terminal kurierski w Warszawie dla LS Airport Services

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - LS Airport Services - spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa - podpisała umowę z firmą Skanska na budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4iphjv

"Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2017 r. i będzie to najnowocześniejsza tego typu jednostka w Polsce. Budżet inwestycji wynosi 32,4 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"Realizowane są kolejne etapy zbliżające nas do powstania międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie. Jest on istotnym elementem strategii rozwojowej spółki LS Airport Services i umocni naszą pozycję lidera na rynku" - powiedział prezes LS Airport Services Marcin Opaliński, cytowany w komunikacie.

Wykonawca inwestycji wyłoniony został w trybie III etapowego postępowania przetargowego, które rozpoczęło się 24 lutego br. Udział zgłosiło jedenaście podmiotów. Siedem z nich zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu, w ramach którego sześć firm złożyło ofertę, a jedna wystąpiła z postępowania.

d4iphjv

"Uzyskane w drodze negocjacji warunki umowy przewidują budowę lotniczego terminala kurierskiego w czasie krótszym niż to pierwotnie zakładaliśmy tj. 104, a nie 116 tygodni oraz w budżecie niższym niż zakładany" - powiedział Łukasz Caliński, dyrektor biura ds. zarządzania aktywami LS Airport Services, cytowany w komunikacie.

LS Airport Services jest największą w Polsce firmą handlingową zapewniającą obsługę ponad pięćdziesięciu przewoźnikom lotniczym z całego świata. Oferuje obsługę lotów pasażerskich, prywatnych, biznesowych, wojskowych i rządowych.

(ISBnews)

d4iphjv

Podziel się opinią

Share
d4iphjv
d4iphjv