Trwa ładowanie...
d15vn1z
d15vn1z

Skanska zrealizuje biurowiec w Gdańsku na ok. 42 tys. m2 powierzchni najmu

Warszawa, 08.08.2016 (ISBnews) - Skanska nabyła w Gdańsku działkę, na której zamierza wybudować swój pierwszy budynek biurowy w Trójmieście na 42 tys. m2 powierzchni najmu brutto, podała spółka.
Share
d15vn1z

"Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice czy Poznań spowodowały, że podjęliśmy decyzję o zakupie działki w północnej części kraju. Trójmiasto jest naturalnym, kolejnym etapem działalności Skanska w Polsce. Atutem działki, na której wybudujemy nowoczesne powierzchnie biurowe jest przede wszystkim bardzo dobra siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz sąsiedztwo Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególnie ważne dla naszych najemców, m.in. firm z sektora usług biznesowych, z uwagi na dostęp do absolwentów i studentów i prowadzone rekrutacje" - powiedział dyrektor regionalny Skanska Property Poland Łukasz Kaleciński, cytowany w komunikacie.

Działka o powierzchni ok. 9 tys. m2 znajduje się przy ul. Grunwaldzkiej 343-345 w biznesowej części miasta, przy torach miejskiej kolei SKM. Na terenach dawnego Centrostalu Skanska wybuduje kompleks biurowy o łącznej planowanej powierzchni najmu brutto ok. 42 tys. m2. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku, podano również.
Skanska Property Poland jest deweloperem budynków biurowych. Firma działa w Polsce od 1997 roku.

(ISBnews)

d15vn1z

Podziel się opinią

Share
d15vn1z
d15vn1z