Qaqwqwrqw

Skażona wieprzowina w Wielkiej Brytanii. Tesco nie zaprzecza ani nie potwierdza, że ma udział w aferze

Skażone mięso wieprzowe, które wywołało masowe zatrucie wirusowym zapaleniem wątroby typu E w Wielkiej Brytanii, pochodziło głównie z jednej z sieci supermarketów - ustaliła organizacja lekarzy Public Health England. Media sugerują, że chodzi o Tesco, ale sieć ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza tym informacjom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nawet 200 tys. Brytyjczyków może być zarażonych
Nawet 200 tys. Brytyjczyków może być zarażonych (Pixabay.com)
Qaqwqwrqw

Jak pisze brytyjska bulwarówka "The Sun", lekarze z Public Health England przyjrzeli się 60 osobom, które zachorowały po spożyciu wieprzowiny importowanej z Holandii i Niemiec.

Jak się okazało, każda z tych 60 osób zjadła kiełbasę sprzedawaną pod własną marką przez jedną z największych sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii.

To wskazuje, że zdecydowana większością przypadków zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu E może mieć związek z tą konkretną siecią handlową.

Qaqwqwrqw

Szacuje się, że zarażonych tą chorobą przez importowane mięso może być od 150 tys. do 200 tys. Brytyjczyków.

Wideo: skażony drób z Niemiec w Polsce

Według dwóch źródeł, na które powołuje się "The Times", siecią handlową, odpowiedzialną za dystrybucję skażonego mięsa, jest Tesco.

Qaqwqwrqw

Dopytywane przez "The Sun", biuro prasowe Tesco nie odnosi się do kwestii odpowiedzialności za rozprowadzanie skażonego mięsa, ale podkreśla, że na każdym opakowaniu żywności zawierającej wieprzowinę są wskazówki, jak należy bezpiecznie się z nią obchodzić.

Według raportu Public Health England, produktami, które wywołały epidemię wirusowego zapalenia wątroby typu E były kiełbasy i szynka w plastrach. Drugi z produktów nie wymagał obróbki termicznej przed spożyciem.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw