Trwa ładowanie...
d3oy1fr

Składka 3,64 mln zł na FWK w BGK obciąży wynik Banku Pocztowego za IV kw. 2015 r

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - Bank Pocztowy wpłaci 3,64 mln zł składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców (FWK). Kwota ta obciąży wynik banku za IV kw. 2015 roku, podała instytucja.

Share
d3oy1fr

"Zarząd Banku Pocztowego informuje, że w związku z otrzymanym pismem od Rady Funduszu Wsparcia Kredytobiorców dotyczącym wysokości i terminów wpłaty składki na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców (FWK), bank podjął decyzję o utworzeniu rezerwy na ten cel, która obciąży wynik banku w IV kwartale 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Bank zobowiązany jest do wpłaty składki w wysokości 3 637 616,42 zł do dnia 18 lutego 2016 roku, podano także.

Wysokość składki została ustalona przez Radę Funduszu Wsparcia Kredytobiorców na podstawie art. 25 Ustawy z 9 października 2015 roku o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

d3oy1fr

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców został utworzony w Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki Funduszu pochodzą z wpłat kredytodawców, a ich łączna wartość w dniu uruchomienia Funduszu ma wynieść 600 mln zł.

Ze środków Funduszu wypłacane będzie wsparcie dla kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Wsparcie wypłacane będzie przez okres nie dłuższy niż 18 miesięcy w wysokości równowartości rat kapitałowych i odsetkowych kredytu mieszkaniowego, ale nie więcej niż 1 500 zł miesięcznie. Zwrot wsparcia przez kredytobiorcę ma nastąpić po upływie dwóch lat karencji, przez 8 kolejnych lat w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

(ISBnews)

d3oy1fr

Podziel się opinią

Share
d3oy1fr
d3oy1fr