Trwa ładowanie...

Sklep internetowy Ikea w nowych miastach. To aż 10 lokalizacji

Już w 19 polskich miastach i ich okolicach można zamawiać meble z Ikei przez internet. Szwedzka sieć właśnie rozszerzyła zasięg swojego e-sklepu.

Sklep internetowy Ikea w nowych miastach. To aż 10 lokalizacjiŹródło: flickr.com
d1ooyuj
d1ooyuj

Sprzedawcy mebli z Ikei na Allegro mogą zacząć się bać. Przed erą e-sklepu to właśnie tam drobni polscy przedsiębiorcy zbierali zamówienia na szwedzkie produkty, po czym kupowali je w zwykłym sklepie i za dodatkową opłatą zawozili pod wskazane miejsce.

Ikea od kilku miesięcy rozwija swój e-sklep tworząc dla nich konkurencję. Dotąd sieć koncentrowała się na dużych miastach (np. Warszawie, Łodzi, Poznaniu), ale teraz wchodzi też do mniejszych. Z usługi nazwanej "Meble przez internet", skorzystać mogą już mieszkańcy: Białegostoku, Bielsko-Białej, Częstochowy, Kielc, Koszalina, Olsztyna, Szczecina, Radomia, Rzeszowa oraz Zielonej Góry. W sumie to już 19 lokalizacji.

W nowych miastach meble nie będą jednak dostarczane codziennie, a jedynie w wybrane dni. I tak w Szczecinie będą to środy i soboty, a w Białymstoku czwartki i niedziele. Zamawiać w e-Ikei mogą też mieszkańcy miast przyległych do Warszawy czy Poznania. Na przykład ktoś, kto ma dom w Milanówku oddalonym od Warszawy o 30 km, także może zrobić zakupy on-line. Sklep w Poznaniu obsługuje natomiast obszar od Konina aż do granicy polsko-niemieckiej. To więc ponad 200 km.

IKEA
Źródło: IKEA, fot: IKEA

Najtańsza dostawa to 49 zł. To o kilanaście złotych mniej niż dotychczas, ale im dalej od sklepu tym cena rośnie. Na przykład do wspomnianego Konina opłata za dostarczenie mebli to 179 zł, jeśli ważą mniej niż 51 kg. Przy pakunku liczącym tonę, transport wzrasta aż do 589 zł. Ikea podkreśla jednak, że zawsze oferuje w tej cenie nie tylko dowóz, ale także wniesienie zakupów.

d1ooyuj

Usługa "Meble przez internet" to nadal jedynie pilotaż, w ramach którego nie można zamówić wszystkich produktów dostępnych w stacjonarnym sklepie. Pełnoprawny sklep internetowy ma wystartować jeszcze w tym roku.

d1ooyuj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ooyuj